KIZIL ELMA: ZEYTİN DALI
Reklam
Burhanettin SAYGILI

Burhanettin SAYGILI

KIZIL ELMA: ZEYTİN DALI

24 Ocak 2018 - 16:43 - Güncelleme: 30 Mayıs 2018 - 16:45

Hepimizin göğsünü kabartan, gözlerini yaşartan, gururlanmamıza vesile olan bir askerimiz vardı. Mehmet KUZU. Askerimize muhabir soruyor:

İstikamet neresi?

Kızıl Elma

Ailene bir mesaj gönder

Beklemesinler

Türkiye’ye mesaj gönder

Bu vatanı bölemezler

 Samsunlu Yiğit Mehmet, binlerce yıllık genlerinin coşkusuyla konuşuyor. ‘’İstikamet Kızıl Elma’’ Kızıl Elma: Milletin ortak hedefi, gidilecek, fethedilecek yerin genel adıdır. Bugün ki Kızıl Elmamız güneyimizde oluşturulan terör koridorunu, doğmadan boğmak. Masayı devirip kuklaları yok edip, kuklacıların oyununu bozup, heveslerini kursaklarında bırakmak. İnşallah bunu başaracağız.

 Zeytin Dalı Harekâtı; ülkemizin kararlı, dirayetli duruşu, ordumuzun azimkâr ve gözü pek yürüyüşüyle bölgemizin barışına da faydalı olacağına ümit ediyorum. Milletimizin büyük çoğunluğunu ortak bir fikir, Ortak bir ülkü etrafında toplamış olması da sevincimizi artırmıştır.  Birbirimize olan sevgimizi artırmıştır.

 Zeytin Dalı, nicedir zorluklarla mücadele etmiş milletimizin yiğitliğini hatırlatmıştır. İnsanımızın Avrupa’nın işçisi olmak için gösterdiği çabalar geride kalmış. Kendi tankımız, topumuz %75 yerli teçhizatımızla sınır dışına gidebilmişiz. Gittiğimiz yer boş bir arazi değil. Yedi düvelin hesabı olan bir yer. Dünyanın süper gücünün, güdümündeki terör guruplarından oluşmuş birlikleri imha etmeye gitmişiz.

 ‘’Düştüysek kalkarız daha ölmedik ya ‘’ mesajını tüm dünya ya haykırmış bulunuyoruz.

 Her olay kendi kahramanını meydana getirir. Çanakkale’de olmazı başaran Seyit Onbaşı misali. Zeytin Dalı Operasyonunda bir savaş uçağı pilotumuz imkânsız görüneni mümkün hale getirdi.

Türk Pilot dünya savaş tarihine geçecek bir risk alarak inanılmazı başardı. PYD’li teröristlerin bir tüneldeki inine bomba bırakmak isteyen pilot, yere 20 metre mesafeye kadar alçalarak tüneldeki hedefi vurdu. Afrin’de ki teröristler bir dağın altını silah ve mühimmat deposu haline getirmiştir. Pilot, Afrin’de ki teröristler tarafından içi silah deposu haline getirilen bir dağı vurma görevini aldı. Ancak depo dağın altındaki bir tünelde bulunduğu için yukarıdan bırakılacak bir bomba işe yaramayacaktı. Pilot, bu noktada inanılmaz bir risk almayı tercih etti. Aklındaki manevrayı gerçekleştirmek için ön görülen süreside hayli kısıtlıydı. 30 saniye içinde karar vermesi gerekiyordu.

Pilot Silah deposunun ağzına lazerle işaret koydu. Ateşlemeyi yatay olarak yapması gerekiyordu. Deponun ağzını tam olarak görebilmek için hızla alçaldı. Öyle ki, istediği mesafeye geldiğinde yerden sadece 20 metre yüksekteydi. Bu büyük riske rağmen her şey yolunda gitti. Yatay olarak ateşlenen füze tam isabetle hedefi vurdu. Tepenin arkasına açılan diğer giriştende dumanlar yükseldi. ( Not: Medyada görüntüsünü izlediğimiz bu olayın kahramanının ismini, ordumuz henüz açıklamadığı için ben de belirtemedim. Göğsümüzü kabartan bütün kahramanların kod adı Mehmet)

Mehmet’im eğdirmeyin başımızı düşmana

 Biz size başımızı kurban edelim.

 İnsan olduğumuz için bu milletin evladı olduğumuz için, böyle bir orduya sahip olduğumuz için yüreğimize sevinç tohumları eken Mehmetlerden biri de Ankaralı Astsubay Musa ÖZALKAN’DIR. Şehit olacağını hisseder ve arkadaşına vasiyetini gönderir. Beş Aylık bebeği, balası vardır. Lakin O, daha zor durumda olan Telaferli balaları düşünür. Şehadetinden sonra parasını muhtaç balalara yönlendirir.  

Arkadaşına mesaj atar ‘’ Vasiyetimdir. Şehit olursam Kurt-ar Derneği aracılığıyla Telafer ‘de ki Türkmen Balalar için anaokulu- kreş veya kültür merkezi, devletin bana vereceği paradan yaptırılması ve İsmimin konması. Reis vasiyetimdir. Aileme iletirsin. Telefonumdan gelen mesaj kayıtlı dursun şahit olursun.’’

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Şehitlerine adlı şiirinde der ki ‘’ Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhidi.’’ Akif’in dediği gibi kanları tevhidi kurtarıyor. Ne mübarek ki kanınız ülkemizi kurtarıyor, ülkemize yapılacak kafesleri kırıyor. Yetmiyor Telafer ’deki balalara mektep oluyor, mürekkep oluyor. İlim oluyor, irfan oluyor.

Şehidimiz ‘’Telefonumdan gelen mesaj kayıtlı dursun şahit olsun.’’ Diyor. Mesaja yer, gök şahit oldu. Mesajın karşılık buldu. Senin adına Telafer ’de ki balalara sahip çıkılacak.    

Maide suresi 54. ayet: ‘’ Ey iman edenler kim dinden dönerse (bilin ki) Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir ki, Allah onarı sever, onlarda Allah’ı sever. Onlar müminlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar. Allah yolunda cihat ederler. Bu yolda hiçbir kınayıcının kınamasından korkmazlar. İşte bu Allah’ın lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah Lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.’’

Bu ayeti ulemanın kahir ekseriyatı, İslam’ın yüz yıllar boyu bayraktarlığını yapan Necip Müslüman Türk Milleti ile ilişkilendirmişlerdir.

 Bu günde; AB, ABD, BM gibi kınayıcıların kınamasından korkmadan mevzu vatansa gerisi teferruat

‘’Aileme söyleyin beklemesinler .’’ diyerek sırtlanların arasına dalan yiğitlerin şahitleriyiz. Onlar müminlere karşı alçak gönüllüdür. Üç buçuk milyon Suriyeliyi muhacir bilip, onlara Ensar olmakla yetinmez. Kanı yere düşecekken Telaferli balaları düşünür. Kâfiri yâda kafirin maşasını gördüğünde yok edene kadar mücadele eder. Gözlerinde korkudan eser yoktur. Atını denize süren ataları gibi uçağına cephane dolu sığınağın üzerine üzerine sürer.

Bir asır önce Antep müdafaasının kahramanlarından Karayılan’ın çağrısı yankı bulur. ‘’Karayılan derki harbe oturak/ Kilis yolarından kelle getirek / Nered düşman varsa orada bitirek/ Vurun Antepliler namus günüdür.’’ Bugün de Afrin yollarından mayın ve hain temizleniyor. ‘’ Zeytin Dalının’’ güçlenmesi için, zeytinliklere uzanan eller kırılıyor. 

Karayılan son mırrasında derki ‘’ Varın söyleyin garip anama/ Analar da böyle yiğit doğurur.’’ Canımdan aziz Anadolu, yiğitler doğuran analarla dolu.

Bugün Kızıl Elmamızın adı Zeytin Dalı. Rabbim Muzaffer eylesin. Bedir Harbi için okları siz atmadınız biz attık diyen Mevla, bugün de oklarımızı sen at. Askerimizin gören gözü tutan eli sen ol.

 Allahüekber Allahuekber

Ordumuz olsun daim muzaffer.  

 

 

 

Bu yazı 2766 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar