Reklam
Reklam
Reklam
Zübeyde Nazlı Sarı’nın Kaleminden "Umut"
Reklam
Genç Yazarlar

Genç Yazarlar

Zübeyde Nazlı Sarı’nın Kaleminden "Umut"

26 Aralık 2016 - 17:46 - Güncelleme: 27 Aralık 2016 - 01:24

Larende Genç Yazarlar Köşesi

Değerli Larende.com okurları,

Bu köşede genç kardeşlerimizin yazılarını sizlerle buluşturmak istiyoruz. İlk olarak İrfan Ataseven Anadolu Lisesi öğrencisi Zübeyde Nazlı Sarı’nın Umut isimli yazısına yer vermek istedik. Kıymetli genç kardeşimize teşekkür eder, hepinize keyifli okumalar dileriz.

 

Umut

Umut… Umutlarımız… İnsanları hayat bağlayan en güçlü bağ. Bizleri insan kılan en kıymetli duygu. Hayatın karmaşası, gürültüsü içinde kendimizi dinleyebildiğimiz tek his. Bir hayatın devam edebilmesi için ekmek ve su kadar gerekli umut. Bir canın varlığı için…

Her hayat kar tanesi gibidir aslında. Aynı gökyüzünden gelir; fakat, bambaşka yerlere düşerler, bambaşka şekillere sahiptirler. İşte insan yaşamı da tıpkı bunun gibidir ve bu karmaşa içerisinde hala yol alabilmemizi sağlar umut. Ancak keşke kar taneleri gibi birbirimize çarpmadan, zarar vermeden alabilsek yolumuzu…

Bu yolculuk içerisinde elbette pek çok zorluk çıkar karşımıza. Bizi üzen, yoran, değiştiren, büyüten pek çok zorluk. Fakat onlar da zaten hayatın bir parçası değil midir? Yaşattıklarıyla bizi üzen fakat sonrasında gelen güzelliklere sımsıkı sarılmamızı sağlayan.

Bambaşka hayatlar, bambaşka dertler… Kimisinin geçim sıkıntısı, kimisini saran evlat özlemi, kimisinin fiziksel engeli, kimisi için taşlaşmış kalplerin bencilliğinin sonucu olan savaşlar. Fakat tüm bu acının içinde hala umut varsa yaşam da var demektir. Umut varsa eğer zorlukları aşabilecek güç de var demektir. Gülebilecek enerji, dimdik durabilecek cesaret. Umut var oldukça güzel ve güneşli günlere ulaşmak için illa ki bir yol var demektir.

Zübeyde Nazlı Sarı

Bu yazı 1760 defa okunmuştur .

Son Yazılar