YEREL
Giriş Tarihi : 05-06-2022 07:51

Karaman, Konya ve Niğde için şiddetli yağış uyarısı! Yıldırım, sel, su baskını ve doluya dikkat

Meteoroloji Karaman bölgesi için tahminleri güncellendi. Konya, Karaman ve Niğde ve çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat çekilerek, ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması istendi

Karaman, Konya ve Niğde için şiddetli yağış uyarısı! Yıldırım, sel, su baskını ve doluya dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Konya, Karaman ve Niğde için uyarı geldi.

Konya, Karaman ve Niğde çevrelerinde 5 Haziran Pazar öğle saatlerinden itibaren etkili olması beklenen gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat çekilerek vatandaşların, yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Bölgede hava parçalı ve yer yer çok bulutlu. Konya'nın batı ve kuzey kesimleri Cumartesi günü itibariyle yağışın etkisine girerken, Pazar günü öğleden sonra bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KARAMAN'DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Yağışların, bugün Karaman merkez ile güney ve batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklenirken, sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Karaman'da rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.

Meteorolojik tahminlere göre Karaman 5 Haziran Pazar günü itibariyle gök gürültülü sağanak yağışlı havanın etkisine girecek. 8 Haziran Çarşamba gününe kadar etkili olması beklenen yerel ve kısa süreli sağanak yağışlarla birlikte günlük en yüksek sıcaklıkların da 25 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

KARAMAN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU:

AdminAdmin