Karaman Larende - Karaman Haber Karamandan haberler, imaret haber, güncel, karaman ajans
HV
01 ŞUBAT Çarşamba 21:45
Advert

ÇOCUKLARIN BEKLEDİĞİ YARIŞMA ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLIYOR.

Server Yaşam Vakfı tarafından gerçekleştirilen ve Karaman İlimizde Atak Gençlik ve Spor Kulubü tarafından desteklenen “Haydi Çocuklar Camiye” yarışması Çarşamba günü sabah namazıyla başlıyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 23-01-2023 09:51
ÇOCUKLARIN BEKLEDİĞİ YARIŞMA ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLIYOR.

Çocuklara namaz kılma alışkanlığı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen yarışma, 25 Ocak 2023 Çarşamba günü Sabah Namazıyla başlayacak 3 Şubat 2023 Cuma günü Yatsı Namazıyla tamamlanacak.

Her yıl büyük bir ilgi gören yarışmaya katılmak isteyenler, haydicocuklarcamiye.com web sayfasından kayıt yapabilecek olup, kayıtlar için son tarih 25 Ocak 2023 günüdür.

80 Çocuğa Akıllı Saat.

Atak Gençlik ve Spor Kulubü, Karaman genelinde (tüm ilçeler ve köylerde dahil) yarışmaya katılan çocuklar arasından, çekilişe girmeye hak kazananlar arasında yapılacak çekilişle 80 çocuğa akıllı saat hediye edileceğini açıkladı.

Çocukların namaza teşviki için, asıl ödüllerin ebeveynler ve büyükler tarafından verilmesi tavsiye ediliyor.

Cemaatle namaz daha fazla kazandırıyor

Yarışmaya katılan çocuklar namaz vaktinde camide cemaatle veya herhangi bir yerde namaz kılarak puan kazanacaklar. Camide cemaatle kılınan namazlara ek olarak artı puan verilecek. Kılınan namazları ebeveynleri otomasyon sistemi üzerinden işaretleyecek.

Mekân sınırlaması olmayan yarışmada başarılı olmak için, 10 gün boyunca namazların vakti içerisinde eda edilmesi yeterli olacak.

Vaktinde kılınan her namaz puan kazandıracak

Yarışma ile ilgili yapılan açıklamada, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara namaz kılmayı sevdirmeyi amaçlayan projeye katılımda yaş sınırı olmayacak ancak hediye çekilişi 6-13 yaş aralığındaki kız ve erkek çocuklar için yapılacak.

Sabah Namazına 10 puan, Yatsı Namazına 8 puan verilen yarışmada, Öğle, İkindi ve Akşam Namazlarından ise 5’er puan kazanılıyor. Ek olarak camide cemaatle kılınan Sabah ve Yatsı namazları için 3 puan, diğer vakitler için ise 2 puan kazanılıyor.

Projeye katılacak çocuklar namazlarını evde veya camide kılabileceği gibi tüm vakit namazlarını ebeveynleriyle birlikte veya bireysel olarak da kılabilir. Sadece bir yarışma olmayıp deneyimleme eksenli bir etkinlik olan Haydi Çocuklar Camiye projesi, iyi bir geleceğin güzel ahlaklı ve iç huzura sahip kişiler yetiştirmekle olacağı inancıyla düzenleniyor.”

Yarışma ilgili detaylı bilgi ve kayıt formu haydicocuklarcamiye.com adresinde yer alıyor.­

İrtibat Telefon Numarası: 0 543 236 82 11

AdminAdmin

YORUMLAR