Etimesgut ve Akçaşehir Belediyesi'nin ortaklaşa yürütebileceği özellikle tarımsal üretime dayalı projeler üzerine görüş alışverişi şeklinde gerçekleşen görüşme, renkli anlara da sahne oldu.

Beşikçioğlu'na yöresel koyun yoğurdunun yanı sıra Karamanoğlu Mehmet Bey anıtını da takdim eden Akçaşehir Belediye Başkanı Soner Yeşildaş, ev sahibi Beşikçioğlu'ndan da bir talepte bulundu.

Önceki dönemde Etimesgut'ta yapılan Türk Dünyası Parkı içerisinde çok sayıda Türk büyüğünün anıtı olmasına rağmen, Türkçe'yi devlet dili haline getiren Karamanoğlu Mehmet Bey anıtına yer verilmediğini gördüklerini belirten Yeşildaş, Etimesgut'un çözüm bekleyen diğer önemli konuları için Beşikçioğlu'na kolaylık ve başarılar dilerken, milli kültür adına bu eksiğin telafi edilmesinin hem Karaman halkını hem de Türkçe sevdalılarını memnun edeceğini dile getirdi.

Talepten duyduğu memnuniyeti ifade eden Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu da; üretim ve istihdam ağırlıklı projelerin yanında kültür ve sanata da büyük önem verdiklerini belirterek, konuyu inceleteceğini ve gereğini yapacağını ifade etti.