Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Erken Genel Kurula Gidiyor

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi, alınan sürpriz bir kararla erken genel kurula gitme kararı aldı. Bu yıl yapılacak olan Mali Olağan Genel Kurul, yönetim kurulu kararı ile seçimli genel kurula dönüştürüldü. Aday sayısının fazla olmasıyla birlikte Çumra'da oyların bölüneceği belirtiliyor. Recep Konuk ise sahalara tekrar dönüyor. Konuk'un adaylığını 2 gün içinde açıklaması öngörülüyor.

Konuk'tan 'Selamünaleyküm' Paylaşımı

Recep Konuk, önceki gün sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Konuk, kollarını sıvadığı bir fotoğrafı paylaşarak, “Selamünaleyküm” yazdı. Bu paylaşım, Konuk'un adaylığını açıklayacağını doğruladı. O paylaşım, yoğun beğeni aldı.

Adaylar Çekilecek İddiaları Gündemde!

27 Temmuz'da yapılacak seçim öncesi adaylığını açıklayan, niyetini beyan eden birçok isim oldu. Bu isimlerin genelde Çumra bölgesinden olması ise “Çumra'da oylar bölünecek” söylentilerini ortaya çıkardı. İddialara göre bu isimlerin büyük kısmı, Recep Konuk lehine adaylıktan çekilecek.

Mevcut Başkan Erkoyuncu Yine Aday

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu seçimde yine aday olacak. 50 binden fazla delege sayısıyla Türkiye’nin en büyük kooperatifleri arasında olan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimlerini 2021 yılında bugünkü mevcut başkan Ramazan Erkoyuncu kazanmıştı. O dönem Recep Konuk aday olmayacağını duyurmuştu.