Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
28 MAYIS Pazar 09:45

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ

ERDOĞAN

ERDOĞAN

%0.00
0 OY
OY FARKI 0
Açılan Sandık Oranı
%0.00
KILIÇDAROĞLU

KILIÇDAROĞLU

%0.00
0 OY
Açılan Sandık Oranı
%0.00

AK PARTi TEŞKİLATI ONA "İÇİMİZDEN BİRİSİ" DİYOR

2023 Genel Seçimlerine doğru süreç hızla akarken Karaman'da aday adayları ile görücüye çıkan AK Parti'de aday adaylarından Ahmet Sevimli doğal tavırl...

SEÇİM2023
Giriş Tarihi : 27-03-2023 09:08
AK PARTi TEŞKİLATI ONA

Düzenlenen aday adayı tanıtım toplantısında kürsüye çıkarak kendilerini tanıtan adaylar temayül yoklamasında delegelerin oyunu alabilmek için yarıştı. Aday adayları kendilerini tanıttıkları tanıtım toplantısında hayat öykülerini anlatırken geleceğe dair vizyonlarını da ortaya koydular. Bu konuşmalarda en doğal ve samimi olarak Ahmet Sevimli tüm partililerin kalbine girdi.

AK Parti'de milletvekili adaylarının belli olmasının ardından yapılan aday tanıtımına müteakiben temayül yoklaması yapıldı. AK Parti'de 13 Mart'ta başlayan aday adaylığı süreci 23 Mart tarihinde sonlandı. Aday adaylığı için başvuran 6 bin 23 kişi için temayül yoklaması bugün AK Parti İl Başkanlıklarınca 81 ilde elektronik ortamda yapılacak.

Milletvekili aday listelerinde belirlenen sonuç alt komisyonların değerlendirmelerine gönderilecek. Nihai kararı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki üst komisyona verilecek. Üst komisyon ise çalışmalara 3 Nisan'da başlayacak.

Milletvekili aday listeleri 9 Nisan tarihine kadar Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim edilecek.

AK Parti 11 Nisan'da düzenleyeceği milletvekili aday tanıtım toplantısı sonrası seçilen isimleri kamuoyu ile paylaşacak.

AdminAdmin

YORUMLAR