Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
05 HAZİRAN Pazartesi 22:39

Zincir Market'ten, Kur'an-ı Kerim'e Büyük Saygısızlık

Zincir markette satılan çorap sosyal medyada tartışma konusu oldu. Üzerinde Arapça harfler olan çorap, bazı kullanıcılar tarafından "Kur'an-ı Kerim harfleri" olduğu gerekçesiyle eleştirilirken, bazı kullanıcılar Arapça harflerin kutsallaştırılmaması gerektiğini savundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2023 09:14
Zincir Market'ten, Kur'an-ı Kerim'e Büyük Saygısızlık

Zincir marketlerde satılan bir çorap, sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Çorabın üzerinde Arapça harfler bulunan desenlerin, bazı kullanıcılar tarafından "Kur'an-ı Kerim harfleri" olarak yorumlandı ve eleştiri yağmuruna tutuldu.

Eleştiriler, Arapça harflerin kutsal kabul edilen Kur'an-ı Kerim'in harfleri olduğu gerekçesiyle dile getirildi. Bu kullanıcılar, bu tür harflerin giysilere basit bir şekilde kullanılmaması gerektiğini savunarak çorabın saygısızlık olduğunu ifade ettiler.

Yapılan "Bu çorabı yapan, bu çorabı satan, bu çorabın reklamını yapan,kim varsa, Allah'ın, meleklerin ,peygamberlerin, müminlerin, laneti onların üzerine olsun." yorumları ise dikkat çekti.

Bazı kullanıcılar ise Arapça harflerin kutsallaştırılmaması gerektiğini ve herhangi bir şekilde kullanılmasının sorun teşkil etmediğini savundu.

AdminAdmin

YORUMLAR