Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
25 MART Cumartesi 01:40
Advert

ÜNVER: “İKTİDAR SULAMA PROJELERİNİ BİTİREMEDİ”

HP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM’de konuşma yaparak Karaman ve Konya Ovası’nda bitirilemeyen sulama projelerine değindi. Ünver: “Tüm hemşehrilerim bilsinler ki Millet İttifakı iktidarımızda Karaman'ı ve Konya Ovası'nı kuraklık karşısında koruyacak tüm projeleri hızla hayata geçireceğiz.” dedi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 17-03-2023 11:59
ÜNVER: “İKTİDAR SULAMA PROJELERİNİ BİTİREMEDİ”

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada Adıyaman ve Şanlıurfa’da meydana gelen sel sonucu hayatını kaybeden yurttaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Ülkemizin bir tarafının selle ve selin kötü sonuçları ile mücadele ettiğini söyleyen Ünver, geriye kalan büyük bölümünün ise yıl boyu süren kuraklıktan muzdarip olduğunu ifade etti.

 

BİTİRİLEMEYEN PROJELERİ MİLLET İTTİFAKI İKTİDARIMIZDA BİZ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

 

Karaman’da da yıl boyunca kuraklık yaşandığını dile getiren Ünver; “Her ne kadar önceki gün gerçekleşen yağışla çiftçimiz bir nebze olsun nefes alsa da uzun vadede ülke genelinde bitirilemeyen sulama yatırımları hem kuraklık hem de sel baskınları karşısında yurttaşlarımızı zor durumda bırakıyor.” dedi. Bölgede başta Konya Ovası Sulama Projesi, Ayrancı Barajı Kapalı Basınçlı Sulama Projesi ile Gödet Baraj Gölü Kapalı Sulama Projesi’nin AKP iktidarı zamanında bitirilerek milletin ve çiftçinin hizmetine sunulamadığını aktaran Ünver konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Tüm hemşehrilerim bilsinler ki Millet İttifakı iktidarımızda Karaman'ı ve Konya Ovası'nı kuraklık karşısında koruyacak tüm projeleri hızla hayata geçireceğiz.”

 

AdminAdmin

YORUMLAR