İngilizce Öğretmeni Fulya Altınörs, Matematik Öğretmeni Çağrı Evren ve Türkçe Öğretmeni Dilek Çelik'in öncülüğünde düzenlenen mezuniyet töreni, katılımcılardan tam not aldı.

Okul Müdüründen Anlamlı Konuşma

Törende konuşan Okul Müdürü Ümüt İbrahim Öztürk, dünyanın ayrılıklarla dolu olduğunu ve bu ayrılıkların hayatın bir parçası olduğunu vurguladı. Müdür Öztürk, "Dünya hayatı, 'Bir dala bir kuş konmuş, sonra da uçup gitmiş' misali gibidir. Üst makamlara çıkabilmek için bu ayrılıkların yaşanması gerekiyor," dedi.

Pasta Kesimi ve Duygusal Dua

Sekizinci sınıftan mezun olacak öğrenciler, törenin ardından pasta keserek tüm katılımcılara ikramda bulundular. Daha sonra kürsüye gelen Halil Özdoğan Camii İmam Hatibi Osman Taş Hoca ve Karaman Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Ahmet Çömçe tarafından yapılan dua, tüm katılımcıların gönlüne dokundu.

Kepler Havaya, Mutluluk Zirvede

Dua sonrasında öğrenciler, mezuniyetlerinin simgesi olarak keplerini havaya fırlatarak büyük bir sevinç yaşadılar. Öğrenciler, bu anlamlı günde Rafet Nas İmam Hatip Ortaokulu'ndan ayrılmak istemediklerini dile getirerek günün tadını çıkardılar.

Rafet Nas İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleşen mezuniyet töreni, öğrencilerin ve velilerin hafızalarında unutulmaz anılar bıraktı. Tören, mezunların geleceğe umutla baktıkları ve okullarından gururla ayrıldıkları bir gün olarak hafızalara kazındı.