Zorlu, öğrencilerin ekonomi, eğitim ve gelecekleri ile ilgili kendisine yöneltilen sorulara da net cevaplar verdi. Bunun yanı sıra, İYİ Parti’nin çözüm önerilerini gençlere ayrıntılarıyla anlatan Zorlu, onlarla tek tek sohbet etmeyi de ihmal etmeyerek, onların en büyük destekçileri olduklarını belirtti. 


Tek amacımız ve hedefimiz gençlere daha iyi hizmet sunabilmek diyen Zorlu: “Benim siyaset yapmam tamamen gençlerle alakalı. Gelecek kesinlikle sizlersiniz. Benim çok fazla başmüfettiş olan öğrencilerim var. Evlendirdiğimiz, nikâh şahitliğini yaptığımız, çocuklarına isim koyduğumuz öğrencilerimiz var. Hepimizde gizli bir içgüdü vardır. O zaman kalıcı izler bırakmaya çalışacağız. Ben tam da olarak bu yüzden siyasetin içerisindeyim. Bizim endişemiz yok. Allah’ın izniyle sizlerin de sayesiyle bu seçimin galibi bizler olacağız . İYİ Parti’nin olduğu yerde liyakat olur, üretim olur, bereket olur, bolluk olur.” Dedi.


Uyuşturucu konusunda da gençlere altın tavsiyelerde bulunan Zorlu: “Uyuşturucu, zaman içinde beynin nörokimyasal yapısını bozuyor. Yargılama, algılama, karar vermede ve ahlakta problemler ortaya çıkıyor. Sizlerin bu yaş aralığı, ömrünüzü 80 yıl olarak düşünürsek kalan 60 yılınızı belirleyecek. Nerede yaşayacaksın? Ne iş yapacaksın? Çocuklarını nasıl bir ortamda dünyaya getireceksin? O yüzden hayatınızın en kritik yılları. En kıymetli organımız beynimiz ve beynimize ne zarar veriyorsa yapmayalım. Bu uyuşturucudan hem kendimiz korkuyoruz, hem de öğrencilerimizin kullanmasından korkuyoruz” ifadelerini kullandı. 


Gençlerden gelen sorulara cevap veren Zorlu, HDP konusunda da tavırlarının net olduğunu belirterek: "İYİ Parti'nin olduğu yerde HDP olamaz, HDP'nin olduğu yerde Atilla Hoca olmaz." diyerek teröre ve yandaşlarını lanetledi. 


Zorlu ayrıca, uyuşturucuyla mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmayacağını, herkese görev düştüğünü, herkesin çözümün parçası olması gerektiğini söyledi.
Yaklaşık 3 saat süren program, günün anısına çekilen fotoğraf ile son buldu.