Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
30 MART Perşembe 11:15
Advert

Millî Eğitim Personeline Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Verildi

Millî Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı ortak çalışmasıyla bağımlılıkla mücadele konusunda duyarlılık kazandırmak amacıyla Karaman Valiliği koordinesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü hizmet binasında görev yapan personele "Bağımlılıkla Mücadele" eğitimi verildi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-02-2023 17:20
Millî Eğitim Personeline Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Verildi

Karaman Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen eğitim programı; Millî Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Yeşilay Derneğinin iş birliği ile gerçekleştirildi. Programa, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Emniyet KOM Şube Müdürü Şükrü Çoşkun, Yeşilay Derneği Karaman Şube Başkanı İhsan Duru, il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri ve müdürlük çalışanları katıldı.

Program, Yeşilay Derneği Karaman Şube Başkanı İhsan Duru’nun Yeşilay’ın çalışmalarıyla ilgili kısa bir bilgilendirme konuşması ile başladı. Ardından İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın önleme çalışmalarının önemine değindiği selamlama konuşmasıyla devam etti.

Daha sonra Psikolog Merve Bekar, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ile ilgili çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bağımlılık türleri ile mücadele konusunda neler yapıldığını anlatan Merve Bekar, tedavi basamakları ve ihtiyaçlar doğrultusunda verilen eğitimlere yönelik sunum yaptı.

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde Yeşilay’ın Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı konusunda yapılan çalışmalara yönelik sunum gerçekleştiren Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Ramazan Çakıcı, okullarda yapılan her yaş grubuna yönelik önleyici çalışmaları anlattı.

Program Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığının bağımlılık oluşturan maddelere yönelik bilgilendirme sunumlarının ardından son buldu.

Bağımlılıkla mücadele konusunda ilki gerçekleştirilen seminerler öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik eğitimlerle 2. dönemin başlamasıyla birlikte devam edecek.

AdminAdmin

YORUMLAR