Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
05 HAZİRAN Pazartesi 23:56

MEB AKUB 19 Mayıs İçin 19 Kilometre Yürüdü

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birimi (AKUB), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için 19 kilometre doğa yürüyüşü yaptı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-05-2023 06:29
MEB AKUB 19 Mayıs İçin 19 Kilometre Yürüdü

Millî Eğitim Bakanlığının talimatıyla 2021 yılında, her ilde oluşturulan Arama ve Kurtarma Birimi ile afet ve acil durum hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve bilincin geliştirilmesi amacıyla yıl boyunca çeşitli eğitim ve etkinlikler gerçekleştiriyor.
Bu çerçevede Karaman’da gönüllü öğretmenler ve milli eğitim müdürlüğü personelinden oluşturulan MEB AKUB ekibi "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" haftası çerçevesinde "19 Mayıs Ruhuyla 19 Kilometre Doğada Yürüyorum" adlı etkinlikte doğayla iç içe yürüyüş yaptı.

Lale Köyü’nden başlayarak Çamlık mevkiine yürüyen MEB AKUB ekibi, doğa yürüyüşü ile millî mücadelenin ilk kıvılcımının yakıldığı 19 Mayıs ruhunu ve bu destansı yolculuğun kahramanlarını yâd ettiler.

AdminAdmin

YORUMLAR