SİYASET
Giriş Tarihi : 11-09-2022 21:41

Kulislerden sızdı! İşte MHP'nin AK Parti'den istediği

Bazı iddialara göre, seçimin kazanılması durumunda MHP'nin AK Parti'den Bakanlık istediği iddia edildi.

Kulislerden sızdı! İşte MHP'nin AK Parti'den istediği

Seçimlere kısa bir süre kala siyaset kulisleri de hareketlendi. MHP hakkında ortaya atılan bir iddia ise hayli konuşuldu. İddiaya göre MHP'nin seçimlerin kazanılması durumundan bakanlık kabinesinden görev istediği belirtildi.

Türkiye'de siyaset camiasının çok önem verdiği 2023 seçimlerine artık bir yıldan da az bir sürenin kalmasıyla birlikte partilerin kulisleri de hareketlendi. Seçim mitinglerini sürdüren MHP'yle ilgili ortaya atılan bir iddia ise gün boyunca çok konuşuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için oy istiyorlar

AK Parti ile birlikte Cumhur İttifakı'nda bulunan MHP, "Aday belli, karar net" sloganıyla yürüttüğü kampanya kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için oy istiyor; kendilerinin de en güçlü şekilde Meclis'e taşınması için çağrı yapıyor.

Talepleri, ortalığın somutlaşması yönünde

Ancak Gazete Duvar'da yer alan habere göre seçmenin ve MHP'lilerin bir başka talebi daha var. O da 2017 referandumundan bu yana AK Parti'ye destek veren MHP'nin bu desteğinin artık somut ortaklığa dönüşmesi. Yani seçimlerin kazanılması durumunda oluşturulacak kabineye MHP'den de bakan verilmesi. Konu henüz iddia aşamasında olsa AK Parti kanadının da bu senaryoları değerlendirdiği öne sürüldü.

AdminAdmin