Karaman Larende - Karaman Haber Karamandan haberler, karaman gündem
HV
28 KASIM Pazartesi 08:01
Advert

Konya merkezli holdingin bir şirketi daha halka arz olunuyor

Konya merkezli Bera Holding son dönemlerde ekonomik başarısıyla gündemden düşmüyor. Son olarak holdinge bağlı bir şirketin daha halka arz olunacağı açıklandı.

YEREL
Giriş Tarihi : 08-11-2022 14:06
Konya merkezli holdingin bir şirketi daha halka arz olunuyor

Bera Holding, iştirakı Golda Gıda’nın paylarının bir kısmının halka arzı için çalışmalara başladığını bildirdi. Golda'nın fabrikası Karaman'da yer alıyor.

Borsa İstanbul'a artan ilgi sonrası halka arz planını gündeme alan şirketlere de yenileri ekleniyor.

Son açıklama Bera Holding'ten geldi. Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada bağlı ortaklığı Golda Gıda'nın paylarının bir kısmının halka arzı amacıyla, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) düzenlemelerine uyumuna ilişkin başta Esas Sözleşme tadili olmak üzere gerekli çalışmalara başlanmasına ilişkin yönetim kurulu kararı alındığını bildirdi.

un.jpg

BERA Holding şirketlerinden gıda sektöründe faaliyetini sürdüren Golda Gıda A.Ş., kaliteden taviz vermeyerek ürettiği ürünlerini yaklaşık 80 ülkeye ihraç ederek ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlıyor,

makarna.jpg

Golda Gıda A.Ş. 2022 yılı içerisinde artan talebin etkisiyle üretim kapasitesini arttırmak adına yeni makine yatırımı yaptı.

Golda'nın üretim ve kapasite rakamları şu şekilde:

İrmik yıllık 80 bin ton, makarna yıllık 62 bin ton, un yıllık 90 bin ton buğday kırım kapasitesine, bakliyat yıllık 24 bin ton ve bisküvi - gofret - marshmallow ise yıllık 12 bin ton üretim kapasitesine sahip.

AdminAdmin

YORUMLAR