Karaman, Karaman Haber, Son Dakika Karaman Haberleri,
HV
22 EYLÜL Cuma 19:13
Study Plan

Kış Mevsimi Tedbirleri Değerlendirildi

Vali Tuncay Akkoyun başkanlığında kış mevsiminde olağan yaşamı olumsuz etkileyecek durumları engellemek ve trafikte yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçmek amacıyla yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler değerlendirildi.

YEREL
Giriş Tarihi : 23-11-2022 03:12
Kış Mevsimi Tedbirleri Değerlendirildi

Vali Tuncay Akkoyun, kış mevsiminde yoğun kar yağışı, sis ve buzlanma gibi sebeplerle yolların trafiğe kapanması durumunda taşıtların karayoluna çıkmalarına müsaade edilmemesi, alternatif güzergâhların belirlenmesi ve gerekli diğer tedbirlerin alınmasının yanı sıra ilgili kurum ve kuruluşlar ile Belediyenin, kendi görev alanlarına giren konularda gerekli ilave tedbirleri alması ve özellikle karla mücadele kapsamında kullanılan araç, gereç ve donanımlarının tam ve çalışır vaziyette bulunmalarının sağlanması hususunda talimatlar verdi.

Toplantıda ayrıca olumsuz hava koşulları sebebiyle enerji ve iletişim hatlarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına alınacak tedbirler ve gerçekleştirilecek çalışmalar da ele alındı.

Toplantıda İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Mustafa Çetinkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Gücüyener, ilgili kurum müdürleri ve Enerji Gaz A.Ş, Türk Telekom, TEİAŞ ile MEDAŞ yetkilileri de yer aldı.

AdminAdmin

YORUMLAR