Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
28 MAYIS Pazar 09:39

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ

ERDOĞAN

ERDOĞAN

%0.00
0 OY
OY FARKI 0
Açılan Sandık Oranı
%0.00
KILIÇDAROĞLU

KILIÇDAROĞLU

%0.00
0 OY
Açılan Sandık Oranı
%0.00

Karaman’daki Meslek Liseleri Kilis’teki Okullarla “Kardeş Okul” Oldu

“Kardeş Okul” Projesiyle Karaman’daki Okullar Kilis’teki Okullarla Kardeşlik Köprüsü Kurdu

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-03-2023 15:23
Karaman’daki Meslek Liseleri Kilis’teki Okullarla “Kardeş Okul” Oldu

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde hayata geçirilen "Kardeş Okul" projesi kapsamında Karaman’daki mesleki ve teknik liselerin yöneticileri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kilis’teki mesleki ve teknik liseleri ziyaret etti.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve bölgedeki illerimizi olumsuz etkileyen depremlerde Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerindeki Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda depremin oluşturduğu sosyal ve psikolojik etkilerin azaltılması ile eğitim-öğretimi olumsuz yönde etkileyen durumların ortadan kaldırılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığınca "Kardeş Okul" projesi başlatıldı.

Proje kapsamında Karaman’da bulunan mesleki ve teknik liseler, "Kardeş Okul" olarak Kilis’te belirlenen okul müdürlükleri ile iletişime geçti. Bölgede bulunan öğrenci, öğretmen, veli ve okul personelinin acılarına ortak olarak manevi destek sağlamak için okul özelinde belirlenen çalışmalar gerçekleştirdi.

Ziyaretler çerçevesinde Kilis’te bulunan okul müdürleri ile irtibata geçilerek moral ziyaretleri düzenlendi. Gerçekleşen ziyaretlerde ihtiyaçları belirlenen okullara yardım yapıldı. Depremden etkilenen öğrenciler ile Karaman’daki öğrenciler arasında gönül köprüsü kurularak sosyal ve kültürel faaliyetler başlatıldı. Ayrıca çalışmalar kapsamında psikososyal destek kapsamında rehberlik öğretmenleri ile çevrim içi toplantılar yapıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR