Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
25 MART Cumartesi 02:03
Advert

Bakan Fatih Dönmez'den 'Karadeniz gazı' açıklaması: Bir miktar gecikme olabilir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazının devreye alınacağı tarihe ilişkin "Çok değil, bir miktar gecikme olabilir" açıklamasında bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2023 15:56
Bakan Fatih Dönmez'den 'Karadeniz gazı' açıklaması: Bir miktar gecikme olabilir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE MECLİS GÜNDEMİNE GELECEK"

Trakya'da kurulması planlanan doğalgaz merkezine ilişkin açıklamalarda bulunan Dönmez, "Depreme odaklandık. Çalışma grupları çalışıyor. 1 yıl içerisinde orayı işler hale getirmek hedefimiz. 1-2 kanunda değişiklik ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde Meclis gündemine gelecek ondan sonra da yasal altyapı da tamamlanmış olacak" ifadelerini kullandı.

"ÇOK DEĞİL, BİR MİKTAR GECİKME OLABİLİR"

Bakan Dönmez, Karadeniz gazının devreye alınacağı tarihe ilişkin, "Çok değil, bir miktar gecikme olabilir" değerlendirmesinde bulundu. Çalışanların bir kısmının deprem bölgesinden geldiğine ve aileleriyle ilgilenmeleri gerektiğine dikkat çeken Dönmez, "Bir kısmı geri dönmeye başladı. Bu biraz etkileyecek ama bölgeye gideceğim, değerlendireceğiz. Muhtemelen nisana kalır gibi görünüyor" diye konuştu.
 

AdminAdmin

YORUMLAR