“ÇİFTÇİLERİMİZİ AFGAN ÇOBANLARA OYUNCAK ETMEYECEĞİZ”
İYİ Parti Karaman Milletvekili adayı Atilla Zorlu, seçim çalışmaları kapsamında sahada ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Zorlu, Ayrancı ilçesi ve buraya bağlı Ambar, Karaağraç, Kaleköy ve kavuklar köylerini ziyaret etti. İlçede esnaflar ile kucaklaşıp ardından da semt pazarını gezen Atilla Zorlu, vatandaşların istek ve taleplerini dinledi. 

Ardından da vatandaşlarla bir araya gelerek ilçenin sorunlarına dair konuşan Zorlu, çözümü konusunda projelerini vatandaşlarla paylaştı. Zorlu, İYİ Parti iktidarında ilçeye Yüksek Meslek Okulu, öğrencilerin barınabilmesi için yurt ile adliye binası yapılacağını, ilçenin kapalı sulama sisteme geçmesi ve Afgan çobanların keyfi maaşları ile ilgili sorunun çözüme kavuşacağını aktardı. 

“AYRANCI’NIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”
Atilla Zorlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ayrancı ilçemizi ve buna bağlı 10’a yakın köylerimizi gezdik ve halkımızın sorun ve taleplerini dinledik. Bu doğrultuda İYİ Parti iktidarında Ayrancı ilçemize bir Meslek Yüksek Okulu ve öğrencilerimizin barınabileceği bir yurt ile adliye binası yapacağız.” 

Ayrancı’da eski sistem sulama kanalları nedeniyle çok fazla su kaybı meydana geldiğini belirten Zorlu, “Ayrancı ilçenin kapalı sulama sisteme geçileceğinin de sözünü eriyoruz. Bu sisteme geçildiği takdirde kayıpları önleyebilecek ve üretimi 2 katına çıkartabileceğiz. Dedi.” 

“ÇİFTÇİMİZİ AFGAN ÇOBANLARIN ELİNDE OYUNCAK ETMEYECEĞİZ”
Atilla Zorlu, Afganistan uyruklu çobanların keyfi maaş masrafları ile başa çıkılamadığını belirterek, bu konuyla alakalı da düzenleme yapılacağının da altını çizdi. 

Zorlu, “Afgan uyruklu çobanlar ile alakalı İYİ Parti iktidarında bunlara meslek sınırlaması getirilecek. Çiftçilerimizi Afgan çobanların elinde oyuncak etmeyeceğiz. Hayvancılıkla uğraşan her haneden 1 kadın da devlet tarafından sigorta yapacağız.” Diye konuştu. 

Zorlu, bahsetmiş olduğu projeleriyle ilçeden ve ziyaret ettiği köy halkından tam not aldı.