MÜSİAD, AKILLI TARIM KENT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

TARIM Düzenleme Tarihi : 16 Ekim 2020 13:07 Haber Girişi : 16 Ekim 2020 13:11
MÜSİAD, AKILLI TARIM KENT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

MÜSİAD, AKILLI TARIM KENT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

Türkiyenin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan ve Türkiye ekonomisinin kalkınmasına yönelik geliştirdiği projelerle öne çıkan MÜAD, yine bir kırsal kalkınma projesi olan Akıllı Tarım Kent Projesini hayata geçiriyor. Kırsal yaşamı şehir standartlarında yeniden yapılandırmayı hedefleyen bu proje kırsal yaşamı teşvik edebilmek adına geniş çaplı bir dönüşümü hedefliyor.

Türkiye, 3 milyona yakın tarımsal işletmeye; 5 ila 5,5 milyon nüfus arasında değişen tarımsal istihdama ve beldeler dahil 36 binden fazla köy yerleşimine sahip.

Her dört kişiden birinin kırsal alanda yaşadığı ülkemizde, tarım ve kırsal kalkınma politikaları her dönemde önemini koruyor. Çünkü bir ülkenin tarım gücünü üretim gücü belirliyor.

Köylerden büyükşehirlere göçlerin devam ettiği Türkiyede bu göçün durması için kırsal hayatı konforlu hale getirmek gerekiyor.

11 bin üyesiyle Türkiyenin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan MÜSİAD kırsal alanda yaşam kalitesi yüksek ve sürdürülebilir bir ekosistem oluşturma amacıyla Akıllı Tarım Kent Projesini hayata geçiriyor.  Bugün bu projenin duyurulması için Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirlinin de katıldığı bir basın toplantısı yapıldı. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.