• öztoprak kömür 222
  • Deniz Yıldızı Balık Restorantı Eşsiz Sunumları ile Sizleri Bekliyor!
  • pastaşk

Muhtarlarla Tarım Buluşmalarının Üçüncüsü Sarıveliler İlçesinde Yapıldı !

GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 27 Ekim 2020 15:18 Haber Girişi : 27 Ekim 2020 15:31
Muhtarlarla Tarım Buluşmalarının Üçüncüsü Sarıveliler İlçesinde Yapıldı !

İl Müdürlüğümüzce tüm ilçelerimizde yapılması programlanan “Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın üçüncüsü Sarıveliler İlçesinde gerçekleştirildi. 26 Ekim 2020 tarihinde ilçeye bağlı köylerdeki muhtarlar ve üreticilerle tarımsal konularda istişarelerin yapıldığı toplantıda; çiftçilerimizin sorunlarının çözümü konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantıda bölgede uygulanabilecek tarımsal projeler ele alındı.

bismak

 

 

Toplantıya İlçe Kaymakamı Abdüssamed KILIÇ, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Yusuf ŞAHİNBAŞ, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Ahmet BÖYÜK, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet CANBOLAT, köy ve mahalle muhtarları ile üreticiler katıldı. Toplantıda ilçede yetiştirilebilecek alternatif ürün çalışmaları, İl Müdürlüğünün uyguladığı tarımsal projeler ve üreticilerimizin karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce uygulanmaya başlayan ve başvuru süreci halen devam eden projelerden “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi” hakkında bilgiler verdi. İlçedeki tarımsal desteklemelerin miktarının arttırılması yönünde projeler geliştirilmesi için çalışmaların yapılacağını söyleyen İl Müdürü ŞAHİNBAŞ, ilerleyen günlerde “Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın diğer ilçelerde de yapılmaya devam edeceğini belirtti.

 

Daha sonra İlçe Kaymakamı Abdüssamed KILIÇ'ın da katılımıyla Sarıveliler ilçemizde Mayıs ayında fırtınadan seraları zarar gören 23 üreticimize Cumhurbaşkanlığımızca gönderilen ödenek ile alınan 9 ton sera naylonunun dağıtımı gerçekleştirildi.

 


Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 27.10.2020

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.