Memur-Sen'den Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam Karşıtı Söylemlerine Tepki

GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 27 Ekim 2020 15:05 Haber Girişi : 27 Ekim 2020 15:16
Memur-Sen'den Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam Karşıtı Söylemlerine Tepki

Memur-Sen Karaman İl Temsilcisi Yunus Özdemir, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un açıklamalarını ve bazı gazetelerde Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerin yayınlanmasını kınadı.

 

 

Memur-Sen'den Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı söylemlerine tepki

 

 

Memur-Sen Karaman İl Temsilcisi Yunus Özdemir, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a yönelik sözlerine tepki gösterdi.

 

 

Özdemir, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, Avrupa'daki birçok ülkede bir cinnet hali yaşandığını söyledi.

 

 

Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobinin, Avrupa aklını esir aldığını, aşırı sağ siyasetin ürettiği politikaların siyaseti belirler hale geldiğini ifade eden Özdemir, şunları kaydetti:

 

 

"Almanya'da cami baskını, Hollanda'da Gert Wilders'in terör ve şiddet içeren konuşmaları ve nihayet Macron'un, ifade hürriyeti arkasına sığınarak, İslam'a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkması cinnetin boyutlarını göstermektedir. Burada bir parantezle bir başka tepkimizi de özellikle ifade edelim. Kutsal emanetlerimizin mekanı olmakla yetinip, kutsala sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya teşne Birleşik Arap Emirliklerini de tarih ve bizler not ediyoruz. Dine ve Kutlu Nebi’ye dönük hakaret faillerinin kuyruğuna takılan ülkelerin ve yöneticilerin, emperyalist taşeronluğu ve kapitalistlerin sömürü baronluğu sıfatlarının sona ermesinin de yakın olduğuna inanıyoruz."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.