YEREL Haber Girişi : 05 Ağustos 2020 14:48

Hayırseverlerden Yaklaşık 4 Milyon Kişiye Kurban Yardımı

İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla, Karaman’dan gönderilen ve Karaman’da kesilen 193 kurban hissesinin bayram süresince dağıtımları yapıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Kurban Bayramı için bağışlanan 82 bin 411 hisse kurban, Türkiye ve 52 ülkede yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine dağıtıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Kurban Bayramı için bağışlanan 82 bin 411 hisse kurbanı, Türkiye ve 52 ülkede yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Kurban kampanyası kapsamında, hayırseverlerin destekleriyle Türkiye ve 26 ülkede, 184 bin 552 çocuğa da bayramlık kıyafet dağıtıldı. Hayırseverlerin kurban ve bayramlık projelerinden toplamda 4 milyon 136 bin 332 kişi istifade etti.

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik; mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verildi. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutuldu.

52 Ülkede Kurban Organizasyonu

Orta Asya ve Kafkasya’da Moğolistan, Ukrayna (Kırım), Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan (Acara), Kırgızistan, Tacikistan ve Kazakistan, Balkanlar’da Macaristan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Sırbistan. (Sancak ve Preşova), Afrika’da Liberya, Çad, Kamerun, Mali, Benin, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Senegal, Moritanya, Fildişi Sahili, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya, Güney Afrika, Mozambik ve Cibuti, Orta Doğu’da Yemen, Filistin, Irak, Lübnan ve Suriye, Asya’da Bangladeş, Pakistan, Endonezya, Tayland (Patani), Hindistan, Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro) ve Myanmar’da (Arakan) yardım dağıtıldı.

Karaman’da Bayramlık ve Kurban Dağıtımları

İHH’nın kurban çalışmaları kapsamında Karaman’dan gönderilen ve Karaman’da kesilen 193 kurban hissesinin bayram süresince dağıtımları yapıldı. Bayram öncesinde hayırseverlerin yaklaşık 10 bin TL’lik bağışlarıyla ilimizden 97 çocuğa bayramlık hediye edildi. Bayram boyunca açık olan Karaman İHH, kurban sahiplerinin 121 kurban payını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Ayrıca 15 aileye nakdi yardımda bulunuldu.