YEREL
Giriş Tarihi : 10-04-2022 16:39   Güncelleme : 10-04-2022 17:26

YOLSUZ KALAN SAKİNLER İSYAN ETTİ; "YOLUMUZU AÇIN"

Karaman’da site sakinleri kapanan yollarına isyan etti.

YOLSUZ KALAN SAKİNLER İSYAN ETTİ;

VİDEO YÜKLENİYOR...

Karaman'da canından bezen site sakinleri, aylardır süren krize dikkat çekmek için "Yolumuzu Açın" sloganları ile duruma tepki gösterdi.

Urgan Mahallesi'ndeki sitede oturanlar akşam evlerine gitmek için yola çıktıklarında evlerine ulaşmak için patika yol diye tabir edilen yollardan ulaşmaya çalıştıklarını belirttiler. Patika yolu kullanarak evlerine giden site sakinleri, Karaman Belediyesi yetkililerinden yol probleminin biran önce kamu adına çözmelerini dile getirerel isyan ettiler.

Yolları kapatılan site sakinleri bugün eylem yaparak seslerini duyurmak istediler.

"ARTIK BU HAKSIZLIK VE HUKUKSUZLUĞA DUR DEMENİN VAKTİ GELDİ" 

Neticede anlaşıldı ki bu yolun bulunduğu arazi Sanayi Kooperatifi’ ne aitmiş. Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kendisine ait arazideki bu yolu trafiğe kapattırmış.

Kooperatif sanayi sitesinin yetkililerince, sanayi sitesi içindeki birçok arsanın tek bir parça arsaymış gibi etrafı çevrilmek istenmektedir. Kooperatif sanayisinin içinden geçen kamu yolları özel mülkiyet niteliği taşımamaktadır ve kesinlikle hangi amaçla olursa kendi mülkiyetlerine ait her bir ada parsel arsalarının çevresi hariç, tüm sanayinin çevresi duvarla çevrelenip vatandaşa ait yollar gasp edilip kullanılamaz. 

Karaman Belediyesi bölgenin yol problemini kalıcı olarak çözmek adına doğru bir kararda bulunmuştur. Biz bölge halkı olarak bugünde ve gelecekte vatandaşın kullanacağı kamu yollarını; çıkarları uğruna gasp edip, kendi menfaatleri doğrultusunda kullanma girişimlerinde bulunan ve halkı yanıltmaya yönelik açıklama yapan Sanayi Kooperatifi yetkililerine karşı savcılık ve mahkemelere bölgede yaşayan, yaşamayan her bir vatandaşın hakkını korumak için gerekli hukuki başvurular tarafımızca yapılacaktır. Ayrıca bu konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.” Denildi.

AdminAdmin