YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2022 10:13

Vali Işık İçin Veda Yemeği Düzenlendi

Son Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Vali Mehmet Alpaslan Işık için veda yemeği düzenlendi.

Vali Işık İçin Veda Yemeği Düzenlendi

16 Mayıs 2022 Pazartesi günü Polisevinde verilen yemeğe Vali Işık’ın yanı sıra eşi hanımefendi Munise Işık, Belediye Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Vali Yardımcıları Kamuran Mustafa Ballı, Mehmet Özmen, Fatih Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin, Mevlâna Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İhsan Bostancıoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri ve basın mensupları katıldı.


Programın ardından masaları tek tek gezerek konuklarıyla bir süre sohbet eden Vali Işık, görev yaptığı süre zarfında kendisine desteklerini esirgemeyen tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine ve personellerine teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi. Sevgili hemşehrilerim diyerek konuşmasına başlayan Vali Mehmet Alpaslan Işık, “Hepimiz Karamanlıyız, burada görev yapan kişilerde Karaman’da görev yaptıkları süre içerisinde hep Karamanlı, ben bundan sonra da Karamanlıyım. Bildiğiniz üzere burası benim ilk valiliğimdi. Tabi ilkler hiç unutulmaz dolayısıyla birçok anımız var, birçok kazancım var. Ben buradan gidişi çokta kötü görmüyorum çünkü kazancıma baktığım zaman çok büyük şeyler kazandım. Her şeyden önce dost biriktirdim, dost kazandım. Allah’a bin şükür kimseye düşmanlığım yok kimseyle bir kavgam yok. Zaten biliyorsunuz burası Yunus Emre’nin memleketi, hoşgörünün memleketi kavga etmeye gelmedik diyor kendisi. Dolayısıyla Atatürk’ün ata diyarında görev yapmaktan da çok mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Onun ilkelerinden taviz vermeden demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin bir valisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın atamasıyla buraya geldim. Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle başka bir göreve geçiyorum. Allah buraya gelen arkadaşımıza yardım etsin daha önceden de kendisini tanıyorum. En az benim kadar burada gayretli çalışmalar yapacağına inanıyorum, şimdiden onun müjdesini de sizlere veriyorum. Ben hepinizden helallik istiyorum. Özellikle birlikte çalıştığım arkadaşlarım kim olursa olsun her zaman yanımda oldular. Haklarınızı helal edin. Varsa benim sizlere haklarım helal olsun. Görev ve unvanı ne olursa olsun herkes bana destek oldu. Biliyorsunuz pandemi de geldik, salgın vardı çok zor şartlar altında birçok şeyleri birlikte yaptık birlikte başardık. Eğer çorbada tuzum olduysa çok mutluluk duyuyorum. Elbet her şeyin bir sonu var bizimde buradaki nasibimiz bu kadarmış. Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birlikte görev yapmaktan, görev yapmayıp ta sizleri tanımaktan çok mutlu oldum.” dedi.


Duygu yüklü anların yaşandığı gecede günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmaların ardından hizmetlerinden dolayı Vali Mehmet Alpaslan Işık’a plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

AdminAdmin