BÖLGE
Giriş Tarihi : 24-04-2022 09:07   Güncelleme : 24-04-2022 09:11

Türkiye'nin Dört Bir Yanında Coşkuyla Kutlanıyor

Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Türkiye'nin Dört Bir Yanında Coşkuyla Kutlanıyor

23 Nisan 2022 Cumartesi günü TOKİ İlkokulunda düzenlenen kutlama programına; Vali Mehmet Alpaslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Vali Yardımcıları Oğuz Şenlik ve Mehmet Özmen, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, daire müdürleri, okul yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


TOKİ İlkokulu bahçesinde düzenlenen program, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından okul öğrencilerinin 23 Nisan’a dair seslendirdikleri şiirlerle devam eden kutlama programında öğrencilerin hünerlerini sergiledikleri folklorik ve müzikal gösteriler alanda bulunan protokol üyelerine ve misafirlere keyifli dakikalar yaşattı.


Programın sonunda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’nci yıldönümü nedeniyle düzenlenen kültürel ve sportif alanlarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali Işık ve protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.

AdminAdmin