Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığının 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan Okul Sporları Bedensel Engelliler Oturarak Voleybol Yıldızlar ve Gençler Türkiye Şampiyonası Karaman'ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Yunus Emre Spor Salonu'nda iki gün süren şampiyonaya 5 ilden toplam 96 sporcu katılırken müsabakalarda gençler kategorisinde yarışan Karaman Hakkı Teke Spor Lisesi büyük bir başarıya imza atarak Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyon takım, Okul Müdürü İsmail Doğan ve Müdür Yardımcısı Mustafa Ak birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret etti. Ziyarette Okul Müdürü İsmail Doğan yarışamaya ilişkin İl Müdürü Mehmet Çalışkan’a bilgi verdi. Okul Sporları Bedensel Engelliler Oturarak Voleybol Yıldızlar ve Gençler Türkiye Şampiyonasının çekişmeli maçlara sahne olduğunu belirten İsmail Doğan, “Çekişmeli geçen müsabakalar sonunda okulumuz Türkiye şampiyonu olurken, Zonguldak Ereğli Lisesi ikinci, Ankara Çankaya Halk Eğitim Merkezi üçüncü, Konya Akşehir Lisesi dördüncü ve Samsun Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi beşinci oldu.” dedi.

Türkiye şampiyonu olan takımı tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, oturarak voleybol branşında Karaman’ın elde ettiği başarılar neticesinde bu alanda markalaştığını ifade etti. Mehmet Çalışkan, “Elde ettiğiniz dereceden dolayı sizleri canı gönülden tebrik ediyorum. Sizlerin başarısı bizleri gururlandırmaya ve mutlu etmeye devam ediyor. Son yıllarda özellikle spor branşlarındaki başarılarımız Karaman’ı marka haline getirdi. Bu başarıların hikâyesini sizler yazıyorsunuz. İnşallah elde ettiğiniz başarılar sizin için sadece bir başlangıç olur ve yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edersiniz. Sizlerin başarısında emeği geçen idareci ve öğretmelerinize teşekkür ediyor, başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum.” dedi.

Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.