YEREL
Giriş Tarihi : 29-03-2022 07:57

Tezgâhlar Alev Alev

Semt pazarlarının tezgâhlarındaki yangın bir türlü sönmüyor. Bir zamanlar halkın büyük ilgi gösterdiği semt pazarlarına aşırı fiyatlar nedeni ile ilgi azaldı

Tezgâhlar Alev Alev

PAZAR FİLESİ BİR TÜRLÜ DOLMUYOR

Ekonomik sıkıntı içinde çırpınan vatandaş ihtiyaç duyduğu ürünleri en ucuza mal etmek için büyük çaba sarf etse de çabası boşa çıkmaya devam ediyor. Bir dönem halkın vazgeçilmezleri arasında yer alan semt pazarları da ekonomik buhrandan etkilendi.  Tezgahtaki yangında hem Pazar esnafı hem de halk oldukça muzdarip Pazar esnafı ürünleri satmakta aşırı zorluk çektiklerini ve müşterileri ile yüksek fiyatlardan dolayı sık sık tartıştıklarını belirtiyor. Halk ise Pazar fiyatlarının aşırı yüksek olması nedeni ile ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ifade ediyor. Pazara boş file ile gelen vatandaş filesini dolduramadan evinin yolunu tutuyor.

FİYATLARDAKİ ARTIŞ ENGELLENEMİYOR

Pazar tezgahlarını süsleyen ürünlerinden marul 13-15 liraya alıcı beklerken, sebzelerde kilo fiyatları ise Patlıcan 30-32 lira, domates 18-22 lira, Karnıbahar 28 lira, kuru soğan 7-9 lira, havuç 8-10 lira, Salatalık, 15-17 lira, Dolma biber 22-25 lira arasında değişiyor. Vatandaş ise bu durumdan haliyle son derece rahatsız. Yetkililerin bu konuya acilen çare bulmaları gerektiğini ifade den Karamanlılar tarım ülkesinde tarım şehri olan Karaman’da bu kadar fahiş fiyatlarda olmasından şikayetçi. Öte yandan vatandaş şuan şikayet ettikleri bu fiyatların Ramazan ayının yaklaşması ile daha da artacağından endişe ediyor.

AdminAdmin