BÖLGE
Giriş Tarihi : 14-03-2022 08:48

Son cemre toprağa düşen Karaman’da kış gitmiyor! Hava durumu tahminleri kar yağışını işaret ediyor

Cemrenin toprağa düştüğü Karaman’da kış mevsimi gitmek istemiyor. Şehrin hasret kaldığı yağışlar bu sene fazlasıyla toprakla buluştu. Son yapılan tahminlere göre Karaman'a yeni haftada da kar yağışı tahmini var.

Son cemre toprağa düşen Karaman’da kış gitmiyor! Hava durumu tahminleri kar yağışını işaret ediyor

Kar yağışına doyan Karaman’da kış mevsimi etkisini gösteriyor. Daha önceki yıllarda aynı günlerde 28 dereceleri gören Karaman’da en düşük ikinci seviye olan eksi 2 derece sıcaklık tekrar edecek gibi görünüyor.

Son yapılan tahminlere göre Karaman’da yeni hafta bulutlu ve soğuk bir havayla başlayacak. Sabah saatlerinde hava sıcaklığının eksi 2 derece ve hissedilen sıcaklığın da eksi 12 derece olacağı tahminlerde yerini aldı.

KARAMAN'A KAR YİNE GELİYOR

Meteoroloji İşleri’nin tahminlerine göre Karaman’da Salı günü eksi 8 derece olacak. Yine kapalı ve bulutlu bir gün geçirecek Karaman’da Çarşamba günü ise hava sıcaklığı eksi 11 dereceye kadar inecek.

Çarşamba gününü az bulutlu ve açık bir havayla geçirecek olan şehirde gün oldukça soğuk bir havada geçecek.

17 Mart Perşembe günü ise Balkanlar üzerinden gelen yağış yüklü bulutlar sabah saatlerinden gece yarısına kadar Karaman’a aralıklarla kar yağışı bırakacak. Yine batı ilçelerden giriş yapacak bulutlar doğu yönünde hareketini sürdürecek.

Haftanın son mesai günü Cuma günü de hava sıcaklığı eksi 5 derecelerde olacağı bildirildi.

AdminAdmin