EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-03-2022 19:17

Sabiha Gökçen Ortaokulu Öğrencilerinden Çifte Başarı

Katıldıkları yarışmalarda derece elde ederek madalyalarla Karaman’a dönen Sabiha Gökçen Ortaokulu öğrencileri Görkem Arıkan ve Mehmet Furkan Yıldız, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek mutluluklarını paylaştılar.

Sabiha Gökçen Ortaokulu Öğrencilerinden Çifte Başarı

Bursa’da düzenlenen Türkiye U16 Salon Atletizm Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi olan ve Karaman’ı gururlandıran Görkem Arıkan ile İstanbul’da düzenlenen TOHM Sporcuları Salon Atletizm Türkiye Şampiyonasında 60 m. engel branşında Türkiye 2’ncisi olarak gümüş madalya kazanan Mehmet Furkan Yıldız Okul, Müdürü Muzaffer Aydın ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret etti.


Ziyarette İl Müdürü Mehmet Çalışkan’a bilgiler veren Sabiha Gökçen Ortaokulu Müdürü Muzaffer Aydın, Bursa’da düzenlenen Türkiye U16 Salon Atletizm Şampiyonasına, Atletizm Antrenörü Melihşah Katman eşliğinde katılan ve yüksek atlama branşında mücadele eden Görkem Arıkan’ın şampiyonada 1.73’lük derecesiyle altın madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu olduğunu ifade etti.  Muzaffer Aydın, “Öğrencimiz Görkem Arıkan, bu başarısı ile 2020 yılından bu yana 5. kez altın madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.” dedi.


Mehmet Furkan Yıldız'ın katılmış olduğu yarışmaya ilişkin İl Müdürü Çalışkan’a bilgiler aktaran Muzaffer Aydın, “19-20 Şubat tarihinde İstanbul’da yapılan TOHM Sporcuları Salon Atletizm Türkiye Şampiyonasında 60 m engel branşında Türkiye 2’ncisi olarak gümüş madalya kazanmıştır.” dedi. 
Mücadele ettikleri yarışmalarda çifte başarıyla madalya sahibi öğrencileri tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, kazanılan başarıların yenileri için örnek teşkil ettiğini söyledi. Sportif başarıların, akademik çalışmalarla desteklendiği takdirde daha kalıcı olacağını vurgulayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Öğrencilerimizi, onların yetişmesinde emekleri olan ailelerini ve öğretmenleri ile antrenörleri Melihşah Katman’ı emekleri, destekleri için tebrik ediyorum. Sporun her dalı, disiplinli ve uzun soluklu çalışmalarla başarı elde edilecek bir alan. Bu sebeple gayretiniz daim, yolunuz açık olsun.” şeklinde konuştu.   
Ziyaret İl Müdürü Çalışkan’ın başarılı öğrencileri ödüllendirmesinin ardından günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.
 

AdminAdmin