Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
25 MART Cumartesi 01:47
Advert

SAADETİN "TEMELi" SARSILDI. ERBAKAN HOCANIN KEMİKLERİNİ SIZLATTILAR

Merhum Necmettin Erbakan’ın kurduğu Milli Nizam Partisi’ni 1972’de, Milli Selamet Partisi’ni 1981’de, Refah Partisi’ni 1998’de, Fazilet Partisi’ni ise 2001’de, “Laik cumhuriyete aykırı eylemleri” iftirasıyla kapatan zihniyet, yine Erbakan’ın kurduğu Saadet Partisi’nin önünde ‘aday’ ilan ederek, “Türkiye laiktir laik kalacak”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları attı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 09-03-2023 09:47
SAADETİN

Kişi sevdikleriyle beraberdir

Konuya ilişkin akit’e konuşan Refah Partisi 19-20. Dönem Tokat Milletvekili Ahmet Fevzi İnceöz, şunları dile getirdi: “Saadet Partisi’nin bunlarla birlikte olması üzüntü verici bir durumdur. Herkes sevdikleriyle haşrolunur. Partililerin bile oy vermediği yüzde 1’in altında olan oyu böyle bir ittifakla sıfıra daha da yaklaşacaktır. Yerel seçimler sonrasında, ‘İstanbul ve Ankara’yı biz kaybettirdik’ diye övünen Hasan Damar bile ‘Şu andaki koalisyonu, Bahçeli’nin dediği gibi zillet ittifakının temsilcilerini tasvip etmiyoruz’ beyanı ortada. ABD ve AB’nin desteklediği ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile birlikte hareket eden bir kişinin cumhurbaşkanlığı organizasyonu içinde yer almaları, ‘kişi sevdikleriyle beraberdir’in tam yansımasıdır. Temel Karamollaoğlu, ‘Çamlıca Camii neden açılıyor, hızlı tren, tüp geçit projeleri niye yapılıyor?’ tarzında CHP’nin bile cesaret edip söyleyemediği gayri millî ifadelerin sahibidir. Milli Görüş’ün adresinin Erdoğan olduğuna inanıyorum. Milletimiz de biliyor.”

50 yıllık mücadeleyi çöpe attılar

Araştırmacı Yazar Mehmet Fırat da, şunları söyledi: “Dün Milli Görüş çizgisinde olduğunu iddia eden bir partinin ihtirasları uğruna 50 yıllık bir mücadeleyi nasıl çöp haline getirdiğini millet olarak şahit olduk. Erbakan’ı ‘boncuk boncuk’ terleten ve İslam ile mücadelenin en azgın taraftarlarının yanında durmak nasıl bir aymazlıktır! Erbakan’ın kemiklerini sızlatırcasına asılan dev posterler, atılan ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları ve İzmir marşı eşliğinde CHP’nin adayının ilanının ironi tarzında bu partiye yapılması. Bunun hesabını hem bu dünyada hem de ahirette verecektir sorumluları ve destekçileri. CHP adayını seçtirdikleri takdirde, eminiz ki faiz kaldırılacak, zina, içki ve kumar yasaklanacak, adalet tesis edilecek, Müslümanlar özgürce inandığı gibi yaşayacak ve herkesin can, mal, namus, hak ve hukuk garantisi olacak; aynen 100 sene önce yaşandığı gibi... Teşekkürler, SP, Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Babacan!”

AdminAdmin

YORUMLAR