GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-06-2022 23:48   Güncelleme : 03-06-2022 11:32

REKTÖR EN SONUNDA BUNUDA YAPTI, KMÜ'YÜ DİSKOYA ÇEVİRDİLER

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde düzenlenen bahar şenlikleri rezalete döndü.

REKTÖR EN SONUNDA BUNUDA YAPTI, KMÜ'YÜ DİSKOYA ÇEVİRDİLER

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde düzenlenen bahar şenlikleri düzenlemesi, şenlikden öte rezalete dönerken, Rektör her zamanki gibi yine yapacağını yaptı.

Bahar şenlikleri adı altındaki programlarda maalesef KMÜ'de yakışmayacak görüntüler sergilenmeye devam ederken, sessiz kalan Karaman Milletvekilleri, Ak Parti Karaman İl Başkanı Çağlayan ve Diğer siyasi partiler bu reziliğe dur diyemiyorlar mı?

Geldiği günden bu yana gündemden düşmeyen rektör Karaman'ı ve Karamanoğlu Mehmet Bey ünüversitesi rezil ederek gündemden düşmezken, Birde sayın rektör "Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın Aile Dostuyum, Ben Milli Görüşde yetiştim."diyordu, bu rezillikleri ile Milli Görüşcüyüm derken rahmetlı Sayın Necmettin ERBAKAN hocanın kemiklerini sızlatmıştır, sayın cumhur başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın şapkasını yere düşürmüştür o zaman. Gerçi Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konulardan "Ben aile dostuyum" dediğinden haberi yoktur. Buda burda ahkam kesiyordur.

Böyle Rezilliklere sessiz Kalan Karaman Milletvekiilleri, AK Parti Karaman il başkanı Abidin çağlayan, MHP Karaman il Başkanı Mahmut Ünüvar ve diğer siyasi partiler neden susuyorsunuz, sayın rektörden bir çekince mi varda, böyle bir rezilliğe karşı durmuyorsunuz. Eğer sizde bu rezillikler karşısında sessiz durmaya devam ederseniz, sizde rektör beyin ortağı olmuyormusunuz.

Rektör Beyin Eşinin hiç bir yetkisi olmadığı halde konser alanlarında alkışlarla tezaurat edilmesi istenilirken, üniversitenin bir siyasi ayağıymış gibi Ankara'da temaslar haline girmesi için gönderiliyor. Karaman Halkına ve kamuoyuna bunun bir açıklaması nasıl yapılmalıdır. Eğitimin siyaseti olur mu? ve Bir rektörün eşi hiç bir görev vasfı yokken üniversitenin tüm imkanlarını kullanmaya hakkı var mı?

Karamanoğlu Mehmet Bey üniversitesi'nin ciddi bir yönetim zafiyeti ve öngörüsüzlük içerisinde olduğunun da göstergesidir. Bir an önce KMÜ'de bir revizyona gidilmeli ve böyle rezillikler en kısa sürede son buldurulmalıdır.

Karaman Milletvekiilleri, AK Parti Karaman il başkanı Abidin çağlayan, MHP Karaman il Başkanı Mahmut Ünüvar ve diğer siyasi partiler, Karamanoğlu Mehmetbey ünüversitemizin böyle bir rezillik ile adı anıldığı için sizi yapmadığınız göreve Karaman halkı ve kamuoyu davet ediyor ve en kısa sürede bir basın açıklaması bekleniyor.

Gerçi bunada göz yumulmazsa eğer açıklama yaparsınız.

 

AdminAdmin