Görüntüleme ile alakalı en önemli sıkıntı ise bu tetkiklere erken ulaşılabilirliğin zor olması yani uzun süreler sonrasına randevu veriliyor olmasıdır. Bu problem maalesef tüm ülkede olduğu gibi Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden hizmet alan hastaları da mağdur etmekteydi. 


Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi konu ile alakalı yaptığı açıklamada hastane yönetimi olarak bu sıkıntının farkında olduklarını ve çözüm bulmak için uzun zamandır çalıştıklarını bildirdi. Konu ile alakalı yapılan bir takım düzenlemelerin meyvesini vermeye başladığı görüldü. Yaklaşık 6 ay öncesinde MR istenen bir hastanın en erken 2 ay sonrası çekim yaptırabildiği, bazı ultrason tetkikleri için ise bu sürenin 3 ayı bulabildiği bilinmekteydi. Hastane başhekimi Doç. Dr. Halil İbrahim Taşcı açıklamasında, yapılan bir takım düzenlemeler ve ilgili personelin gayretleri sayesinde bu sürelerin MR için 7 günün, Ultrason için ise (eğer belli bir süre sonrası için kontrol maksadıyla USG planlanmadı ise) 15 günün altına indiğini ifade etti. Eğer acil şartlarda görüntüleme ihtiyacı var ise her iki tetkik içinde vakit kaybetmeksizin hizmet verildiğini belirtti. Taşcı ayrıca USG ve MR dışında bilgisayarlı tomografi, röntgen, efor, ekokardiyografi gibi çok sayıda görüntüleme yöntemi için hastaya randevu vermediklerini, aynı gün içinde hizmet sunumu olduğunu söyledi.   

Başhekim Taşcı açıklamasında şu ifadelere de yer verdi: “Hastanemizde verilen görüntüleme hizmetleri için randevu süreleri her ne kadar Türkiye ortalamasının çok altında olsa da biz bunu yeterli görmüyoruz. Diğer tetkiklerde olduğu gibi MR ve USG'de de hastaların tamamına aynı gün içerisinde hizmet vermeyi amaçlıyor ve bu amacımıza kısa süre içinde ulaşacağımıza da inanıyoruz.” Taşcı, Karaman halkına hak ettiği en kaliteli hizmeti en kısa sürede verebilmek için hastane olarak gece gündüz demeden çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz diyerek sözlerini tamamladı.