EKONOMİ
Giriş Tarihi : 20-06-2022 11:32

Otobüs biletlerine de zam geliyor!

Otobüs bilet fiyatlarına zam geliyor Ortalama 200 lira olan otobüs biletinin bugün 300 liraya kadar yükseldiği belirtildi.

Otobüs biletlerine de zam geliyor!

Bilet fiyatları son iki ay içerisinde yüzde 65 zam yapıldı. Bilet fiyatları günlük değişim bile gösteriyor.

Akaryakıt fiyatlarına art arda gelen zamlar otobüs firmalarını da etkiledi. Gelen zamlar sonrası biletlerin fiyatları gün içerisinde değişiklik gösterebiliyor.  Otobüs firmaları rezervasyon sistemini kapatarak günlük bilet satışına başladılar.

Akaryakıt fiyatlarına art arda gelen zamlar otobüs firmalarını vurdu. Bilet fiyatlarını doğrudan etkileyen motorinin litre fiyatının 30 TL'nin üzerine çıkmasının ardından, bilet fiyatları artık günlük olarak değişim gösteriyor.

BİLET FİYATLARI GÜNLÜK DEĞİŞİYOR

Yaşanan zamlar sonrası otogarlar bomboş kaldı. Otobüs firmaları rezervasyon sistemini kapatarak günlük bilet satışına başladılar.

2 AY İÇERİSİNDE %65 ZAM GELDİ

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar sonrası Ramazan Bayramı'ndan bu yana otobüs bilet fiyatları ortalama yüzde 65 zamlandı.

Otobüs firmaları 1,5 ile 2 saat arasında değişen mesafeler için 120 TL ücret alınırken, 20 saat ve üzeri yolculuklar için firmalar 650 TL ile 750 TL arasında ücret alıyor.

20 SAAT VE ÜZERİ YOLCULUKLARDA BİLET FİYATLARI 650 TL İLE 750 TL ARASINDA

Ramazan Bayramı'ndan bu yana otobüs bilet fiyatları ortalama yüzde 65 zamlandı. Otobüs firmaları 1,5 ile 2 saat arasında değişen mesafeler için 120 TL ücret alınırken, 20 saat ve üzeri yolculuklar için firmalar 650 TL ile 750 TL arasında ücret alıyor.

AdminAdmin