Karaman, Karaman Haber, Son Dakika Karaman Haberleri,
HV
22 EYLÜL Cuma 18:18
Study Plan

ÖSYM'den KPSS adaylarına 'saat uyarısı'

31 Temmuz'da KPSS iptal edilmişti. Adaylar 18 Eylül'de yeniden sınava girecek. ÖSYM oturum saatlerini açıklayarak saatleri geçirenlerin sınav binalarına alınmayacağını duyurdu.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-09-2022 15:01
ÖSYM'den KPSS adaylarına 'saat uyarısı'

31 Temmuz 2022'de gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) soruların sızdırıldığı iddiası gündeme gelmişti. Konu ile ilgili iddialar incelenmeye alındı milyonlarca kişinin girdiği sınav iptal edilmişti. İptal edilen sınavın tarihi 18 Eylül 2022 olarak belirlendi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından (ÖSYM), 2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Kültür-Genel Yetenek oturumları için adayların saat 10.00'dan, Eğitim Bilimleri oturumu için saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı bildirildi.

ÖSYM'nin sosyal medya hesabından, ağustos ayında iptal edilen ve 18 Eylül Pazar günü yeniden yapılacak sınavla ilgili "2022-KPSS Lisans adaylarımızın dikkatine" başlığıyla açıklama yapıldı.

Açıklamaya göre, adaylar, sınava girebilmek için Sınava Giriş Belgesi ile fotoğraflı nüfus cüzdanını, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunu yanında bulunduracak.

Bu belgelerin dışında, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe ve mavi kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı veya kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Geçtiğimiz günlerde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, iptal edilen KPSS hakkında, "Bir haftaya veya 15 güne kadar bu incelemenin sonuçlarını paylaşmış olacağız." demişti. 

AdminAdmin

YORUMLAR