SPOR
Giriş Tarihi : 09-06-2022 14:58

OKUL SPORLARI OTURARAK VOLEYBOL’DA BİR İLK KARAMAN’DA YAŞANACAK!

Türkiye’de ilk defa düzenlenecek Okullar Sporları Bedensel Engelliler Yıldızlar ve Gençler Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası 10-11 Haziran tarihleri arasında Karaman’da yapılacak.

OKUL SPORLARI OTURARAK VOLEYBOL’DA BİR İLK KARAMAN’DA YAŞANACAK!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı’nın 2021-2022 faaliyet programında yer alan Okullar Sporları Bedensel Engelliler Yıldızlar ve Gençler Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası 10-11 Haziran tarihleri arasında Karaman’da düzenlenecek. Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenecek şampiyonada 10 takımdan 120 sporcu birincilik mücadelesi verecek. Türkiye’de ilk defa yapılacak şampiyonanın açılış töreni ise 10 Haziran Cuma günü saat 12.00’de Yunus Emre Spor Salonu’nda yapılacak.

Okul sporları faaliyetleri kapsamın da Türkiye’de bir ilk olacak şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Karaman olarak güzel bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyoruz. Engelli ve engelsiz çocuklarımızın bir arada olacağı bu şampiyonada engelli çocuklarımıza imkan verildiğinde neler yapabileceklerini bir kez daha hep birlikte göreceğiz. 2 gün sürecek bu anlamlı şampiyona öncesi tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”

AdminAdmin