Karaman Larende - Karaman Haber Karamandan haberler, karaman gündem
HV
28 KASIM Pazartesi 08:40
Advert

Öğrencilerin Okula Devam Konuları Değerlendirildi

Vali Tuncay Akkoyun Başkanlığında Öğrencilerin Okula Devam Konuları Değerlendirildi

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-11-2022 07:56
Öğrencilerin Okula Devam Konuları Değerlendirildi

Vali Tuncay Akkoyun başkanlığında, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilerin okula devamlılığı hususunda sürekliliğinin sağlanması ve var olan eksikliklerin giderilmesi amacıyla yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.
 
Vali Tuncay Akkoyun, okullarımızda akademik başarının yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalara ağırlık verilerek, her okulda spor ve sanat klüplerinin oluşturulması ve güçlendirilmesi, ders dışı zamanlarda öğrencilerin ilgi duyduğu alanlarda bizzat kendi okullarında kursların düzenlenmesi ve tatillerde de devam ettirilmesi hususunda talimat verdi.

Türkiye’de Meslekî Eğitim Merkezlerine kayıtlı 1 milyondan fazla öğrencinin bulunduğuna dikkat çekilen toplantıda, Meslekî Eğitim Merkezinde eğitim alan lise öğrencilerinin desteklenerek hem lise eğitimlerini tamamlamaları hem de meslekî eğitimlerini sürdürerek bir işyerinde çalışmalarının, ülkemizde meslekî gelişim anlamında çok kıymetli olduğu vurgulandı.

Vali Tuncay Akkoyun, meslekî alanlara ilgi duyan öğrencilerin Meslekî Eğitim Merkezlerine yönlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

Toplantının devamında ilk ve orta dereceli okullarda öğrenci, veli ve öğretmen ilişkilerinin daha da iyileştirilerek sağlamlaştırılması için 10 ana başlıkta ailelere eğitim çalışması düzenlendiği ve 1488 öğrencinin evine 640 öğretmen tarafından ziyaret gerçekleştirildiği belirtilerek aile ziyaretlerinin artırarak devam edilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Toplantıya Kurum Müdürleri, Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Aslan, STK Temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR