SİYASET
Giriş Tarihi : 13-06-2022 19:53   Güncelleme : 14-06-2022 07:57

Milletvekilleri ne iş yapar?

Zaman zaman bütün basın kuruluşları milletvekillerinin Karaman'ın eksikliklerini gidermek için yeterli çabayı sarf ettiklerini yazarken, ‘Karaman Millervekilleri ve Danışmanları ne iş yapar” başlıklı yazımızla, yaşanan ve yazılanlara ayna tutmaya çalıştık.

Milletvekilleri ne iş yapar?

Larende.com Haber Portalının yöneticileri yaptığı halk söyleşilerinde Karamanlıların üç milletvekillinden ikisinin tekrar milletvekili olmasını istemediklerini gördük..

Karaman halkı, kentin çözüm bekleyen sorunlarını sıralayarak siyasilerin bir an önce ciddi adımlar atmalarını bekliyor. Karaman, sorunlara çözüm konusunda ise, sınıfta kaldı. Halk vekillere seslenerek, OSB, Sağlık, Diş Doktorlarının çoğaltılması, Turizm, Kentsel Dönüşüm, Tıp Fakültesi, Sosyal yatırımlar, Spor Yatırımları ve trafik gibi konularda adımlar atılmasını istedi.

Şehrin gelişimi için siyasilerin üstün mücadele vermesi gerekirken Sanayi şehri KARAMAN, derdine çare bulamıyor. Halk Milletvekili Selman oğuzhan Eserden memnunken, diğer 2 milletvekilini göreve davet ederek, sorunlara çözüm istedi. Milletvekili Selman Oğuzhan ESER örnek gösterilerek her zaman sorunlarımıza çare bulmaya çaba ve emek göstermekte ifadeleri yer verildi.

SEÇİMDEN SEÇİME VAAT

Karaman’da seçimden seçime siyasetçilerin sahaya çıktığını belirten Karaman halkı, seçimlerin ardından verilen vaatlerin yerine getirilmesini istiyor. Konuyla ilgili konuşan vatandaşlar, “her yapılan seçimde siyasiler sahaya çıkarak vaatleri sıralıyor. Yapılan seçimlerin ardından ise, siyasiler sessizliğe bürünüp sorunları unutuyor. Halk olarak soruyoruz? Milletvekilleri ne iş yapar.

İŞ İNSANLARI YATIRIM YAPAMIYOR…

Karaman’da iş insanlarının yatırım yapmak için sırada bekletildiği ifade eden vatandaşlar, “Karaman’da Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılara cevap veremiyor. Yetersiz kalıyor. 2. OSB için girişimler yapıldı ancak sadece girişim olarak kaldı. Hala yüzlerce iş insanları yatırım yapmayı bekliyor” ifadesini kullandılar.

TBMM'de görev yapan milletvekilleri danışmanları akademik çalışmalara bile konu oldu.

 

Peki Karaman'da vekil danışmanı ne iş yaparlar ?

Bunu bilen var mı , sizce.....

Korumalık mı? Şoförlük mü? Memleketin gelen seçmenleri hastaneye yerleştirme mi? Çocuk bakıcılığı mı ?

Bazen vekilin bile önüne geçer vekil danışmaları, 1000 talep alırlar 1 talep yerine getirdiklerinde başarılı sanarlar kendilerini !

BAKALIM BU HABERİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN PAYLAŞABİLECEKLERMİ ?

Hele öyle vekil danışmaları var ki Haber sitelerin haberlerinin vekillerin sosyal medya hesaplarından taraf tutarak paylaşımda bulunurlar bazı haber sitelerini görmezden gelirler ? Haklarında haber çıktımıydı telefona sarılırlar !

İlginç bir meslek Milletvekili danışmanı, öyle kolay olunmaz, hem danışmanı olduğu vekilin mensubu olduğu partinin icraatlarını bilecek, hem giyim kuşamı iyi olacak, hem dil bilecek, hem de kanunen zorunlu olarak 4 yıllık üniversite mezunu olacak… Vekil tarafından istenen daha bir sürü nitelik…

Zor işmiş Milletvekili danışmanlığı, tahmin ettiğinizden çok çok daha zor…

Vekillerin danışman sayılarını biraz daha arttırıp, biri konuşma metinleri hazırlasa programları belirlese, biri iletişim danışmanlığını yapsa, biri de seçim bölgesinin sorunlarını toplasa…

İlk düşününce akla gelenler bunlar sadece..

ÇOK YAKINDA

Larende.com olarak kamuoyunun merak ettiklerini çok yakın zamanda sizler ile paylaşacağız Karaman milletvekilleri danışmalarını kimler olduğunu, mal varlıklarını neler , ne iş yaparlar, vekiller hangi danışmandan memnunlar , akrabalık bağları var mı Yoksa yasal şaşalı unvanı olan Roma Hukukuna tabi köle midir ?

AdminAdmin