Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
28 MAYIS Pazar 10:24

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ

ERDOĞAN

ERDOĞAN

%0.00
0 OY
OY FARKI 0
Açılan Sandık Oranı
%0.00
KILIÇDAROĞLU

KILIÇDAROĞLU

%0.00
0 OY
Açılan Sandık Oranı
%0.00

Meteoroloji uyardı: Kış geri geliyor, zirai don bekleniyor

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü, Karaman ve çevresinde soğuk hava ve yağışların etkili olacağını belirterek, uyarılarda bulundu.

YEREL
Giriş Tarihi : 27-03-2023 16:40
Meteoroloji uyardı: Kış geri geliyor, zirai don bekleniyor

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının, Türkiye’nin birçok kesiminde etkili olması bekleniyor. Meteoroloji uzmanları Karaman ve çevre illerinde de soğuk hava ve yağışların etkili olacağı uyarısında bulundu. Tahminlere göre Karaman’da 18 derece civarında seyreden sıcaklıkların 29 Mart Çarşamba günü 11 derece birden düşerek, 8 derece olması tahmin ediliyor. Ayrıca Karaman’da 28 Mart Salı günü de kuvvetli, gök gürültülü sağanak bekleniyor.
 

ZİRAİ DON BEKLENİYOR Meteoroloji Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nin hava durumu ile ilgili yaptığı uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre; Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk havayla birlikte 29.03.2023 Çarşamba gününden itibaren Bölgemizde (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde) kuvvetli zirai don bekleniyor. Tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımız başta olmak üzere zirai don tehlikesine karşı tedbirli olunmalı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından il ve ilçeler için hazırlanan sıcaklık tahminleri dikkatle takip edilmelidir” ifadeleri kullanıldı. 

AdminAdmin

YORUMLAR