SİYASET
Giriş Tarihi : 14-06-2022 23:37   Güncelleme : 14-06-2022 23:42

Meral Akşener'in Medeni Bilgiler Skandalını Hatipoğlu Destekliyor mu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidara gelmeleri halinde, içerisinde “Muhammed’in dini”, “Beyni sulanmış hafızlar” şeklinde ağır hakaretlerin yer aldığı Medeni Bilgiler kitabını okullarda okutacağını söylemişti.

Meral Akşener'in Medeni Bilgiler Skandalını Hatipoğlu Destekliyor mu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada iktidara gelmeleri halinde okullarda 'Medeni Bilgiler' kitabını müfredata sokarak ilkokul ve Lisede okuyan bütün öğrencilere okutulmasını mecbur tutulacağını söyledi. Akşener'in okullarda okutmayı vadettiği 'Medeni Bilgiler' kitabında, "Muhammed’in kurduğu din bütün ulusallıkların üstünde yaygın bir Arap ulusçuluğu politikasına dayanıyordu. Bu Arap düşüncesi, 'ümmet' sözcüğü ile ifade olundu. Türkler İslam dinini kabul etmenden evvel büyük bir millet idi ve Kur-an’ı ezberlemekten beyinlerinin sulandığı"  ifadeleri yer alıyor.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu ifadelerine, İyi Parti Karaman il Başkanı İsmet HATİPOĞLU katılıyor mu?

İyi Parti Karaman il Başkanı İsmet Hatipoğlu, partisinin genel başkanın dediği gibi okullarda 'Medeni Bilgiler' kitabını müfredata sokulmalı mı?

Hacı Bayram Veli’de örtünen, Ayasofya’da tahiyyetü’l-mescid namaz kılan ve her fırsatta ‘Hacı’ olduğunu söylemesine rağmen 2017’de gerçekleştirdiği Anıtkabir ziyaretinde, “İmanımızı tazelemek için buradayız” ifadelerini kullanan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu davranış ve tutumuna partisinin il başkanı olarak İsmet Hatipoğlu destek veriyor mu?

Sayın İyi Parti Karaman il Başkanı İsmet Hatipoğlu, genel başkanı Meral Akşener’in bu kitap ile ilgili verdiği nutukları siz Karaman teşkilatı olarak destekliyormusunuz? Destekliyor iseniz amaç ve gayeniz nedir?

Maksat iktidar olma çabası ise Toplumun Dini inançlarını ve Ahlak kurallarını yok etmekse İyi Parti ilkesiz bir siyaset yürütüyor demektir.

Karaman’da uzun yıllardır siyaset ile uğraşan HATİPOĞLU; geçmiş de MHP il başkanı iken Türk – İslam ahlakını savunmuş bir siyasetçi olarak İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu ifadelerini ve açıklamaları ile ilgili kamuoyuna nasıl bir cevabınız vardır.

Konu ile ilgili İyi Parti Karaman il Başkanı İsmet HATİPOĞLU’ndan, Karaman Kamuoyu merakla bir açıklama bekliyor.

AdminAdmin