EĞİTİM
Giriş Tarihi : 31-03-2022 12:00

Maaş ve Ek Ders Ödemelerine İlişkin Yeni Uygulama Tanıtıldı

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Destek Hizmetlerine bağlı Muhasebe Bölümü, tasarruf tedbirleri kapsamında maaş ve ek ders ile ilgili işlemler başta olmak üzere ödemelerde kamu zararı oluşmamasına yönelik ortaya koyduğu uygulama hakkında okul yöneticileri ve memurlara bilgilendirme semineri gerçekleştirdi.

Maaş ve Ek Ders Ödemelerine İlişkin Yeni Uygulama Tanıtıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın açılış konuşması ile başlayan seminer, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın seminere ilişkin görüş ve bilgilendirmeleriyle devam etti.


İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen seminer, Destek Hizmetleri Muhasebe Bölümü Şefi Mehmet Pamuk, Mutemetler Mustafa Kurt ve Muhammed Fatih Coşgun tarafından yapılan sunumlarda sistemin yenilikleri, tasarruf tedbirleri kapsamında bundan sonra yürütülecek iş ve işlemler hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.
Sistem üzerinde gösterilen uygulamalarla okul ve kurumlardaki yönetici, öğretmen ve çalışanların maaş ve ek ders ödemeleri ile doğum sonrası ücretsiz izin, sağlık özrüne bağlı ücretsiz izinler ve intiba tashihi (5434 Sayılı Kanun’a tabi çalışanların sigortalılık hizmetlerinin borçlanması) ile emekli kesenekleri gibi önemli süreçlerde oluşan tüm sorular cevaplandı.


 

AdminAdmin