Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
25 MART Cumartesi 00:47
Advert

KMÜ’NÜN ‘HAYDİ GEL SPOR YAPALIM PROJESİ’NE ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) tarafından depremden zarar gören vatandaşlara yönelik çalışmalar devam ediyor. ‘Haydi Gel Spor Yapalım Projesi’ne yüzlerce çocuk katılım sağladı.

SPOR
Giriş Tarihi : 03-03-2023 08:36
KMÜ’NÜN ‘HAYDİ GEL SPOR YAPALIM PROJESİ’NE ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ

Yaşanan deprem felaketi nedeniyle Karaman’a gelerek Kredi Yurtlar Kurumu’na yerleştirilen çocuklara yönelik KMÜ Spor Bilimleri Fakültesi tarafından hayata geçirilen ‘Haydi Gel Spor Yapalım’ projesi başladı. Etkinliklerin ilk gününde 400’ün üzerinde çocuk KMÜ tesislerinde spor yapma imkânı buldu. Spor etkinliklerinin yapıldığı tesislere gelen KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, afetten etkilenen çocuklarla bir araya gelerek hem çocuklarla hem de aileleri ile sohbet etti.

Rektör Gavgalı; “Çocuklarımız bizim en değerli hazinemizdir”

Etkinliklerle ilgili bir açıklama yapan Rektör Gavgalı şunları söyledi: “Deprem felaketi nedeni ile 11 ilimizde yaklaşık 20 milyona yakın vatandaşımız etkilendi. Bu vatandaşlarımızın bir kısmı Karaman’a gelerek öğrenci yurtlarımıza yerleştiler. Yurtlara yerleşen çocuklarımızın spor yapabilmeleri, eğlenmeleri ve moral bulmaları adına spor tesislerimizin kapılarını sonuna kadar açtık. ‘Haydi Gel Spor Yapalım Projesi’ ile 13 farklı branşta, alanında yetkin hocalarımızın koordinasyonunda hafta içi her gün çocuklarımıza spor yapma imkanı veriyoruz. Çocuklarımız ve aileleri projeye ilk günden yoğun ilgi gösterdiler. Çocuklarımız bizim en değerli hazinemizdir. Onların sağlıklı bir şekilde yaşamaları en önemli önceliklerimiz arasındadır. Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek olan ‘Haydi Gel Spor Yapalım Projesi’nin hazırlanmasında, düzenlenmesinde emeği geçen Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Lök’e, değerli personelimiz ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.”  

AdminAdmin

YORUMLAR