Karaman Larende - Karaman Haber Karamandan haberler, karaman gündem
HV
28 KASIM Pazartesi 07:14
Advert

Kızılay Haftası Karaman’da okul etkinlikleriyle başladı

Hafta boyunca bir çok faaliyet gerçekleştirildi “Dünden daha güçlüyüz. Seninle Birlikte…” temasıyla çocuklara yönelik etkinlikler düzenleniyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 07-11-2022 11:10   Güncelleme : 07-11-2022 11:11
Kızılay Haftası Karaman’da  okul etkinlikleriyle başladı

“Amacımız, Kızılaycılığı sevdirmek”
 
Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanı Adem KÜÇÜKYARMA  "Amacımız, çocuklarımıza, gençlerimize Kızılaycılığı öğretmek ve sevdirmek. Onların kalplerine o hilali koymak ki; hayatlarında yaşayacakları iyiliklerde, zor durumlarda harekete geçsinler. Hem ailelerinin hem çevrelerinin hem ülkenin hem de dünyanın yaşayacağı sıkıntılarda rol alsınlar, iyiliği dünyaya yaysınlar istiyoruz. Kan lazım olduğunda gitsinler kan bağışlasınlar, birisinin elinden tutmak gerektiğinde gitsinler tutsunlar. Güzel işler yapmak gerektiğinde onları gerçekleştirsinler. İnsanlığın iyilik noktasında neye ihtiyacı varsa oralarda rol alsınlar istiyoruz." dedi.

“Dünden daha güçlüyüz. Seninle Birlikte”
 

Karaman Kızılay Kadın Başkanı Reyhan Durmaz 1943 yılından beri kutlanan Kızılay Haftası'nın Kızılay kültürünü çocuk ve gençlere aşılamayı amaçladığını belirtti. Hafta boyu yapılacak etkinliklere değinen Durmaz,  “Kızılay Haftası'nın ana temasını 'Dünden daha güçlüyüz. Seninle birlikte' olarak belirledik. Gücünü, köklü tarihi ve birikiminden alan Kızılayımızı, bugün en yenilikçi fon üretme mekanizmaları ile dünden daha güçlü. Geleceğin Kızılaycılarının zihinlerinde ufak da olsa bir yer edinme gayesi ile tüm Kızılaycılar olarak hafta boyunca seferber oluyoruz. Okullarda  Kızılay'la ilgili tanıtım filmleri gösteriyoruz. Amacımız iyiliği Karaman’da bütün hemşehirlilerimize yaymak.  

AdminAdmin

YORUMLAR