YEREL
Giriş Tarihi : 28-03-2022 14:03

"Karamanlı Yunus" Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Karamanlı Yunus" başlığı altında düzenlenen “Ödüllü Türk Sanat Müziği Beste Yarışması’nın final gecesine katıldı.

27 Mart 2022 Pazar günü TRT Ankara televizyonunda gerçekleştirilen ve 70 bestekarın 183 eserlerle katıldığı Türk Sanat Müziği beste yarışması final gecesinde dereceye giren eserlerin ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Yoğun ilgi gören beste yarışmasında dereceye giren birbirinden güzel eserler Türk Sanat Müziği sanatçıları tarafından seslendirilirken programın sonunda Vali Mehmet Alpaslan Işık ve protokol üyeleri tarafından dereceye giren bestelerin sahiplerine ödülleri verildi.

 

Yunus Emre’nin genç nesillere tanıştırılması ve şiirlerinin müzik yoluyla geniş kitlere duyurulmasını amaçlayan beste yarışmasının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Işık, şiirlerinde sevgiyi esas alan gönül insanı Yunus Emre’nin genç kuşaklar tarafından daha iyi tanınması ve felsefesinin yeni nesillere aktarılmasını amaçlayan organizasyonun çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini söyledi.

 

Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nın (KAREV), Yunus Emre Yılı anısına düzenlediği Ödüllü Türk Sanat Müziği Beste Yarışması ile "Yunus Emre'yi genç nesillere tanıtmak, şiirlerini müzik yoluyla geniş kesimlerle buluşturmak", “Şair ve söz yazarlarının Yunus Emre ile ilgili yazdıkları ve yazacakları şiirlerin bestelenmesini sağlamak”, Türk Müziği Repertuvarını geliştirmek, bestecileri nitelikli, yeni eserler vermeye teşvik etmek, eserlerinin tanıtılmasına katkıda bulunmak ve yeni bestecilerin yetişmesi amaçlanıyor.

AdminAdmin