SPOR
Giriş Tarihi : 21-03-2022 15:50

KARAMAN’DA KROMOZOMLARI DEĞİL, SKORLARI SAYDILAR

Karaman'da down sendromu çocuklar, masa tenisi ve çeşitli sportif faaliyetlerinin yer aldığı etkinlikte doyasıya eğlendi.

KARAMAN’DA KROMOZOMLARI DEĞİL, SKORLARI SAYDILAR

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle, 'Kromozomları Değil, Skorları Sayalım' sloganıyla özel çocuklar için masa tenisi turnuvası ve hepimiz aynıyız spor oyunları etkinlikleri düzenlendi.


Yunus Emre Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte özel çocuklar, Vali Mehmet Alpaslan Işık ve protokol üyeleriyle birlikte hem spor yaptı hem de doyasıya eğlendiler. Vali Işık, oyunların sonunda özel çocuklara hazırlanan hediyeleri takdim ederek, mutluluklarına ortak oldu.


Down sendromu çocukların ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği program, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
Yunus Emre Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Yener Terlemez, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Kültür Turizm Müdürü Burhan Yemiş, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Önder Demirkollu, antrenörler, özel çocuklar, aileleri ve öğretmenler katıldı. 

AdminAdmin