Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
25 MART Cumartesi 00:36
Advert

Karaman'da kış yeni başlıyor: Bu tarihte yağmur yağacak

Konya'da bu yıl kurak geçen kış ayında havalar ısınmıştı. Konya'da bu tarihte yağmur yağışı bekleniyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 09-03-2023 16:52
Karaman'da kış yeni başlıyor: Bu tarihte yağmur yağacak

Karaman'da bu yıl kış mevsiminde beklenen yağışın görülmemesi kuraklığa neden oldu. Kış ayları boyunca sadece bir kez kar yağdığı için Karaman barajlarında su seviyesi alarm veriyor.

Karaman'da ekinini eken çiftçiler de kış ortasında tarlasını sulamak zorunda kaldı. Yağışların yetersizliği yer altı sularını da olumsuz etkiledi.

Karaman'da yer altı suları ciddi seviyede düştü. Kış ayının son kısmında Karaman'da yağış beklenip beklenmediği merak ediliyordu.

Sıcak giden havanın yeniden soğuyacağı tahminiyle yağış ihtimali de arttı. Güncel tahminlere göre Karaman'da cumartesi günü başlaması beklenen yağmur aralıklarla salı gününe kadar etkili olacak.

Yağışlarla birlikte hava sıcaklığı da hissedilir derecede düşecek. Karaman'da pazartesi ve salı günü ise yüksek kesimlerde kar yağışı ihtimali söz konusu.

Beklenen yağışların hafif şekilde olması öngörülüyor. Öte yandan Karaman'da cuma günü en düşük sıcaklığın 2 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

5 günlük hava tahmini şu şekilde:

AdminAdmin

YORUMLAR