Larende Karaman haber, Karaman'daki sıcak gelişmeler, yazarlar, şehir servisleri, Karaman son dakika haberleri, Larende.com güncel
HV
28 MAYIS Pazar 10:10

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ

ERDOĞAN

ERDOĞAN

%0.00
0 OY
OY FARKI 0
Açılan Sandık Oranı
%0.00
KILIÇDAROĞLU

KILIÇDAROĞLU

%0.00
0 OY
Açılan Sandık Oranı
%0.00

Karaman'da genel cerrahinin en büyük ameliyatı yapıldı

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde genel cerrahinin en büyük ameliyatları olarak kabul edilen pankreas kanserine bağlı whipple operasyonu gerçekleştirildi.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-03-2023 16:21
Karaman'da genel cerrahinin en büyük ameliyatı yapıldı

Sadece büyük üniversite hastanelerinde yapılabilen bu ameliyatlar Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Salih Toprak ve Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Pekin tarafından gerçekleştirildi. Ameliyat yapılan iki hasta da şifa ile taburcu edildi.

Karamanlı hemşerilerimizin sağlık sorunlarını başka illere gitmelerine gerek kalmadan çözme gayreti içinde olan başta  Rektörümüz  Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ve Dekan Prof. Dr. Dursun Odabaş olmak üzere hastane yönetim anlayışı meyvelerini vermeye başladı.

Hastanemiz Eğitim Araştırma Hastanesi olduktan sonra özellikle son iki yıldır Karaman’da daha önce hiç yapılmamış genel cerrahi ameliyatları yapılabilir hale gelmiştir. Bu alanda Karamanlı hemşerilerimizin yanında başka şehirlerden hastalarımız gelmekte ve hastanemiz sağlık turizmine de katkı sağlamaktadır. Son iki yılda Karaman’a birçok ilden 600 den fazla hasta tedavi olmak için gelmiştir. Bu hastalar Karaman Eğitim Araştırma Hastanesi genel cerrahi kliniğimizde teşhis ve tedavi edilmişlerdir.  Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Salih Toprak tarafından obezite ve metabolik cerrahide yapılan ameliyatlarımız 140 hasta sayısını geçmiştir. Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları bölümümüz, diyet polikliniklerimiz genel cerrahi ile koordineli çalışarak bu başarının mimarları olmuşlardır. Laparoskopik(kapalı) Reflü cerrahisi, kolon kanserleri, mide kanserleri, yemek borusu kanserleri başarılı bir şekilde hastanemiz genel cerrahi kliniğinde ameliyat edilmektedir. Hastanemizde fıtık ameliyatları dahi laparoskopik (kapalı) yöntemle tedavi edilmektedir.  

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği olarak hastalarımıza şifa, halkımıza sağlık ve huzur dolu günler diliyoruz. " ifadelerine yer verildi.

AdminAdmin

YORUMLAR