BÖLGE
Giriş Tarihi : 05-04-2022 00:48

Karaman'da bugün o saatlere dikkat! Meteorolojiden hayati uyarılar

Meteoroloji Karaman ve çevresi için bu sabah 06.00-21.00 saatleri arasında kuvvetli fırtına uyarısında bulunarak vatandaşları, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, yer yer toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı uyardı

Karaman'da bugün o saatlere dikkat! Meteorolojiden hayati uyarılar

Karaman, Meteoroloji İşleri'nin uyarılarını aldı ve 5 Nisan 2022 Salı (bu sabah) sabahı 06.00 sularında başlayacak ve akşam 21.00 saatlerine kadar sürecek şiddeti fırtınayı bekliyor. Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü Karaman'da kuvvetli fırtına, ani rüzgarlar ve toz aşınımına karşı uyarılarını sıraladı.

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü'nden Konya, Karaman ve Aksaray bölgesine yapılan kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısıyla ilgili açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Yapılan son değerlendirmelere göre; 05 nisan 2022 Salı günü Konya, Karaman ve Aksaray'da güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, yer yer toz savrulması gibi oluşması muhtemel risklere karşı vatandaşlarımızın tedbirli ve dikkatli olması önem arz etmektedir.

AdminAdmin