Aralarında Karaman'ın da bulunduğu çok sayıda kente kuvvetli yağış uyarısı geldi.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Edirne, Kırklareli ve Kahramanmaraş çevreleri ile Mersin ve Adana’nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bildiriliyor.

KARAMAN'A KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Sinop ve Gümüşhane ile Ankara’nın güney ve doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu nedenle, olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. Listede Karaman da ver alıyor. Karaman'da perşembe ve cuma günü sağanak yağış bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR DURUMU

MGM tahminlerine göre, doğu ve güneydoğu Anadolu'da hava sıcaklığının 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı öngörülüyor. Genellikle kuzey yönlerden esmesi beklenen rüzgarlar, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecektir.