SPOR
Giriş Tarihi : 14-05-2022 20:07

KARAMAN ATLETİZM TAKIMI SPORCULARI SES GETİRMEYE DEVAM EDİYOR

Mersin’de düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Puanlı Atletizm Yarı Final yarışmalarında Karaman atletizm takımı sporcuları 1 altın, 2 bronz madalya kazandı.

KARAMAN ATLETİZM TAKIMI SPORCULARI SES GETİRMEYE DEVAM EDİYOR

Okul Sporları faaliyetleri kapsamında Mersin’de düzenlenen Yıldızlar Puanlı Atletizm Yarı Final yarışmalarında mücadele eden Karaman atletizm takımı sporcuları elde ettikleri derecelerle madalya kürsüsünde yer almayı başardı. İlk olarak Sabiha Gökçen ortaokulu atletizm takımı sporcularından Görkem Arıkan, yüksek atlama branşında sahneye çıkarak 1.73’lük derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu. Arıkan, elde ettiği bu derece ile Diyarbakır’da düzenlenecek Türkiye finallerinde Karaman’ı temsil etmeye hak kazandı. Yine Karaman adına mücadele eden İstiklal Ortaokulu atletizm takımı öğrencilerinden Bedirhan Muhammet Öztürk 80 metre, Müşerref Ela Kurt ise 800 metre yarışlarında üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi olan sporcular oldular.

Mersin’de düzenlenen yarışmalarda dereceye girerek Karaman’ı en iyi şekilde temsil eden sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, elde edilen derecelerden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, antrenör ve sporculara Türkiye finallerinde başarılar diledi.

AdminAdmin